top of page

Kripto Paralar

Zcash, Kriptoparabitcoin

Zcash Nedir?

Zcash, Bitcoin kullanıcıları için anonimliği geliştirmeyi amaçlayan Zerocoin projesinden büyüyen bir şifreleme yüzdesidir. Zerocoin protokolü başlangıçta iyileştirildi ve Zerocash'a dönüştürüldü ve böylece 2016'da Zcash kriptoparası ortaya çıktı.

 

Zcash ödemeleri genel bir blok zincirinde yayınlanır ancak kullanıcılar, gönderene, alıcıya ve işlem yapılan tutarı gizlemek için isteğe bağlı bir gizlilik özelliği kullanabilirler. Bitcoin gibi Zcash da sabit toplam 21 milyon adet tedarik ediyor.

2016'da piyasaya sürülen Zcash, 626 milyon doları aşkın piyasa değeri ile umut verici bir şifreleme kabiliyeti sistemidir. Kelimenin tam anlamıyla, Zcash, BTC protokolünün bir forkudur (çatalı) ve katılımcılarına ek gizlilik koruması sunan kendi Zerocash protokolünü geliştirmiştir. Zcash, coin'i resmi web sitesinde tanımak için güçlü bir bilim adamları ve mühendis ekibi tarafından desteklenmektedir. Üstelik Zcash, Gavin Andresen ve Vitalik Buterin gibi tanınmış danışman ve uzmanların desteğini almıştır.

 

Zcash hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.​

Zcash coin alım satım işlemleri için

Dijital Yatırım dünyası'na ilk adımınızı atarak yüzlerce Altcoin'e hızlıca yatırım yapabilirsiniz.

 

bottom of page