top of page

Kripto Paralar

Ripple, Kriptoparabitcoin

Stratis (STRAX) Nedir?

Stratis (STRAX), özel yan zincirlerin başlatılması, tam düğümlerin çalıştırılması, akıllı sözleşmelerin geliştirilmesi ve dağıtılması, bir ilk madeni para teklif platformu ve bir kimlik kanıtı uygulaması dahil olmak üzere işletmeler için çeşitli ürünler ve hizmetler sunan bir hizmet olarak blok zinciri platformudur. Şirket ayrıca kripto para cüzdanları ve blockchain danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Stratis, akıllı sözleşmeler yürütme, yan zincirler için ödeme yapma ve bir Masternode'u çalıştırmak için teminat olarak stake etme gibi hizmetleri satın almak ve çalıştırmak için kullanılan yerel bir token olan STRAX tarafından desteklenen kendi blok zincirini işletir. hizmet.

Platform ilk olarak Haziran 2016'da duyuruldu ve Ağustos 2016'da piyasaya sürüldü. Kasım 2020'de Stratis, önceki STRAT toke yerine STRAX kullanan yeni bir blok zinciri kurdu.

Stratis, gerçek dünya finans hizmetleri işletmelerinin ve blok zincirde uygulamaları geliştirmek, test etmek ve dağıtmak isteyen diğer kuruluşların ihtiyaçları için tasarlanmış güçlü ve esnek bir Kalkan Platformudur.

 

Sınırlı emisyon ve düşük enflasyon ile KAYNAK Kanıtı (POS) kriptoparası olan STRAT, saygın kripto değişimi alış verişinde bulunur ve dünya çapında yatırımcılar tarafından değerlidir.

 

Stratis şifreleme işareti ($ STRAT), Bitcoin'in kanıtlanmış güvenlik konsensüsünü, blok zincir teknolojisindeki en son gelişmelerle birleştirir.

 

Stratis (STRAX) hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için tıklayın

STRAT whitepaper'ına ulaşmak için tıklayın

Stratis'in Kurucuları Kimlerdir?


Stratis platformunun arkasındaki şirket olan Stratis Group Ltd., 2016 yılında Chris Trew tarafından kuruldu. Şirkete, o sırada sektörde eksik olduğunu düşündüğü kurumsal odaklı bir blok zinciri platformu geliştirmek amacıyla başladı. Bitcoin'in kripto alanında baskın olacağına inanarak platformu Bitcoin (BTC) protokolüne dayandırmaya karar verdi --- bu, kod tabanının zaman içinde sürekli olarak geliştirileceği anlamına geliyordu.

Stratis'e başlamadan önce, Trew'in geçmişi kurumsal bilgi teknolojisiydi. Kendi kendine C# programlama dilini öğrendi ve 10 yılını hukuk, havacılık ve kamu sektörlerinin yanı sıra Barclays gibi finans kurumlarında çeşitli BT rollerinde görev yaptı. Ayrıca bir internet pazarlamacılığı ve arama motoru optimizasyonu işi yürütmüştür.

Kripto ve blok zinciri endüstrisinde Trew, kripto para birimi projesi Blitz ve sosyal ağ platformu The Viral Exchange için gönüllü bir geliştiriciydi.

 

Stratis'i Benzersiz Yapan Nedir?


Whitepaper'a göre Stratis BaaS platformu, finansal hizmet sağlayıcılar ve diğer işletmeler için blok zinciri tabanlı uygulamaları test etmek, geliştirmek ve dağıtmak için tasarlanmıştır. Bunu yapmak için Stratis, işletmelere birincil zinciriyle etkileşime giren izinli, özel yan zincirleri çalıştırmanın yanı sıra merkezi olmayan uygulamaları barındırma, akıllı sözleşmeler başlatma ve çeşitli gizlilik ve kimlik doğrulama araçlarını kullanma fırsatı sunar. Teknik incelemesi, bu yaklaşımın işletmelere Bitcoin veya Ethereum (ETH) gibi büyük bir blok zincirine güvenme sınırlamaları olmadan platformlarını tamamen özelleştirme özgürlüğü verdiğini savunuyor.

Stratis, diğerlerinin yanı sıra yazılım devi Microsoft, teknoloji pazarları istihbarat firması International Data Corporation ve farmasötik blok zinciri geliştirme şirketi MediConnect gibi şirketlerle iş ortaklıklarını duyurdu. Ayrıca, platform hakkında farkındalık yaratmanın bir yolu olarak profesyonel sporculara sponsor oldu.

Kasım 2020'de yeni STRAX tabanlı blok zincirinin piyasaya sürülmesiyle Stratis, 2020'nin sonu ve 2021'in ilk yarısı için güncellenmiş bir geliştirme yol haritasını açıkladı. Merkezi olmayan bir finans yazılımı olan bir Nesnelerin İnterneti yazılım geliştirme kiti olan Ethereum ile birlikte çalışabilirliği içerir. kütüphane, merkezi olmayan özerk bir organizasyonun başlatılması ve daha fazlası.

Dolaşımda Kaç Stratis (STRAX) Coin Var?


Stratis, Temmuz 2016'da sona eren ilk madeni para arzı sırasında satılan 84 milyon STRAT (% 85,7) ile toplam 98 milyon arz ile ilk STRAT tokenini piyasaya sürdü ve o sırada yaklaşık 600.000 $ değerinde 915 BTC topladı. Kalan arzın 8 milyon STRAT'ı (%8,2) Stratis ekibine, 2 milyon STRAT'ı (%2) danışmanlar ve ortaklara ve 4 milyon STRAT'ı (%4,1) ödül ve kampanyalar için ayrıldı.

Ekim 2020'de Stratis, STRAT sahiplerinin tokenlerini STRAX ile bire bir oranda değiştirmeleri için bir token takas süreci başlattı. Geçişin bir parçası olarak, 8,125 milyon STRAX Stratis Foundation, 6,375 milyon STRAX ağ teşviki, 5,5 milyon STRAX kurumsal teşvik ve 5 milyon STRAX Stratis DAO için olmak üzere 25 milyon STRAX yeni basıldı. Jetonlar beş yıl boyunca verilecektir.

Yeni STRAX, bir hisse kanıtı madenciliği süreciyle tanıtıldı ve her blok, yıllık enflasyon oranını yaklaşık %10 olarak belirleyen 18 STRAX'lık bir blok ödülü üretiyor. Blok ödülünün yarısı blok üreticisine verilirken, diğer yarısı Cirrus yan zincirine gönderilir ve blok üreten ana düğümlere dağıtılır.

Stratis Ağı Nasıl Güvende?


Stratis ağı, düğümlerin blok doğrulama sürecine katılmak için STRAX'i stake etmesi gereken PoS konsensüs protokolü aracılığıyla güvence altına alınır ve STRAX ne kadar çok stake edilirse blok oluşturma şansı o kadar artar. Stratis'e göre, bu, ağı daha güvenli hale getiriyor çünkü bir kullanıcı ne kadar çok STRAX stake ederse, hisselerini kaybetme veya hisselerinin değerinin düşmesine neden olma riskiyle karşı karşıya kaldıklarından, ağı manipüle etmek isteme olasılıkları o kadar düşük oluyor. Düğümlerin çoğunluğu, bir işlemin blok zincirine eklenmesi için doğru olduğu konusunda hemfikir olmalıdır.

Kasım 2020'de STRAX tabanlı blok zincirinin lansmanı ile Stratis, "soğuk bahis" yeteneği de dahil olmak üzere yeni güvenlik artırıcı özellikler duyurdu STRAX'ı çevrimdışı, soğuk bir cüzdan aracılığıyla hisselendirin --- ağı artıracağını savundu. daha fazla kullanıcının fikir birliği sürecine katılmasını sağlayarak güvenlik. Ayrıca, işlem kimlikleri artık dövülemez olduğundan işlem güvenliğini artıracak Segregated Witness veya SegWit'i etkinleştireceğini bildirdi.

Stratis özel bir şirket olsa da, blok zincirinin kod tabanı açık kaynak kodludur, yani topluluk denetimine açıktır.

Stratis (STRAX) coin alım satım işlemleri için

Dijital Yatırım dünyası'na ilk adımınızı atarak yüzlerce Altcoin'e hızlıca yatırım yapabilirsiniz.

 

bottom of page