top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Yurtdışında Hangi Kriptopara Borsalarında Hesap Açılabilir?

Güncelleme tarihi: 4 Tem 2019

2017 tam anlamıyla Bitcoin'in yılı oldu. Bitcoin rekorlar kırdıkça Kriptapara dünyası bir çok kesim tarafından sorgulanmaya başlandı. 2018 yılı ise Kriptopara dünyasının tam anlamıyla keşfedileceği bir yıl olacak. Sadece Bitcoin değil diğer bir çok altcoin yatırımcılar tarafından ilgiyle izleniyor.


Bitcoin'in bu kadar popüler olmasının ardından geçen yıl yatırımcıların bir çoğu Litecoin ve Ethereum gibi diğer kriptopara coinlerine de yatırım yaptılar. Ancak altcoin piyasasında işlem gören yüzlerce kriptoparalarda işlem hacmi gün ve gün artmakta ve yatırımcılara muazzam işlem fırsatları yaratmakta.


Son dönemde oldukça popüler olan Ripple ve adı yeni yeni duyulmaya başlayan Stellar, İota, Tron, Poet gibi daha onlarca kriptoparaya nasıl alıp satabiliriz, nereden ve nasıl hesap açıp nasıl yatırım yapabileceğiz diye soran yatırımcılar için bu konuya el atmak istedik.

Kriptopara Borsaları tüm dünyadaki önemli finansal merkezlerde hızlıca yerini alırken, kuşkusuz Türkiye' de bazı borsalar yurtiçi pazarında yerini aldı. BTCTurk, Paribu, Koineks ve Koinim gibi kriptopara borsaları şu an önplana çıkmakta. Ancak Türkiye'de ki Kriptopara Borsaları Bitcoin ve Ethereum işlemlerinin dışında yatırımcılara diğer altcoin işlemlerini henüz sunamaması nedeniyle kriptopara yatırımcılarının çoğu yurtdışında ki kriptopara borsalarında hesap açmaktadır.


Yurtdışında ABD, İngiltere, Japonya, Çin, HongKong gibi önemli finansal merkezlerde bir çok kriptopara borsası yoğun şekilde faaliyet göstermektedir. Özellikle Asya ülkeleri kriptopara konusunda batılı ülkelerden bir tık daha önde hareket etmektedir. Japonya, Çin ve Güney Kore'de ki borsalar tüm dünyadan milyonlarca hesabın açılması yönündeki talepleri zor karşılamaktadır. Sayıları hızla artan kriptopara borsaları 200 civarına ulaşmıştır.


Ethereum, Ripple, Dash, Dogecoin, Litecoin, İota, Stellar, POE, Qtum, Strat, Neo gibi daha yüzlerce altcoin'e nerede yatırım yapabilirim sorusu kuşkusuz işlem hacmi en yüksek olan kriptopara borsalarında aranmalı.Yurtdışı Kriptopara Borsaları


Binance

2017 yılında son derece popüler olan ve hesap sayısı 5 Milyonu geçen Çin merkezli Binance en çok tercih edilen kriptopara borsaların en başında gelmekte. En fazla altcoin parite çiftlerini bünyesinde bulunduran Binance'in son derece gelişmiş bir teknolojiye sahip. Yatırımlarınızı web sitesi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi profesyoneller işlemciler için gelişmiş bir desktop işlem platformu ve mobile app uygulamaları sunulmaktadır.


Binance'de hesap açmak için Tıklayın


CEXIO

Avrupa tarafında İngiltere merkezli CEXIO ise bir diğer önemli kriptopara borsaların başında gelmekte. Yılbaşından bu yana yeni hesap açılış işlemlerini durduran CEXIO'da yeni hesap açılımları kısa süre içinde yeniden başlayacak. Visa ve Mastercard ile anlaşmalar yapan CEXIO'nun özellikle fonlamalarda kredi kartı kabul etmesi, yatırımcılara önemli bir kolaylık sunmakta.


CEXIO'da hesap açmak için Tıklayın


HitBTC

HitBTC - 2013'ten beri faaliyet gösteren, çok para birimi destekli küresel ticaret platformudur. Borsanın oluşturduğu yüksek hacim en yeni işlem eşleştirme motor teknikleri, 150'den fazla enstrüman, düşük maliyet ve yüksek düzeyde güvenlik, müşterilerin borsayı işlem hacminde üst sıralarda tutmasına neden oluyor. Kripto dünyasının ön safında kalmak hedefiyle, her hafta umut verici ICO'ları ve popüler coinleri listelemeye devam etmektedir. Hızlı güçlü API ve üstün eşleme çekirdekli motoruyla sağlanan HitBTC yatırımcıları, işlem deneyimlerini önemli ölçüde geliştirebilirler.


HitBTC'de hesap açmak için Tıklayın


UpCoin

UpCoin borsası 1000'den fazla coin çiftinin işlem göreceği ve bunun yanı sıra en karlı ICO'ların da alınıp satılabilindiği, dolayısıyla başka hiçbir kriptopara borsasının bu imkanı sunmadığı özelliği ile önplana çıkıyor. Borsa bu yıl 1 Şubatta beta test sürümü, 1 Mart'ta ise tam işlemlere başlayacak. Şimdiden 1 Milyona yakın hesap açılan borsada yatırımcılar heyecanla işlemlerin başlamasını bekliyor. 


UpCoin'de hesap açmak için TıklayınKuCoin

HongKong merkezli KuCoin, çok kısa bir sürede Dünya'da ki en önemli kriptopara borsalarından biri olmayı başardı. Bunun altında yatan en büyük nedenlerden başında ise borsanın gelişmiş bir kazan-kazan modeli uygulaması oldu. İşlem hacmindeki artışın önemli sebebi birçok altcoinde işlem yapılmasına olanak vermekle birlikte ayrıca, borsanın adına kurulan Kucoin Shares (KCS) adlı coin'e yatırım yapanlar gecelik olarak borsanın tüm gün yaptığı işlem hacminden yaratılan kazancını yapılan yatırım oranında paylaşıyor olması, bu borsaya olan talebi patlatmış durumda. Diğer taraftan gelişmiş bir affiliate sisteminin olması bu borsaya olan ilgiyi yine arttırıcı sebeplerin başında gelmekte.


Kucoin'de hesap açmak için Tıklayın


BitMEX

Bitcoin Mercantile Exchange en gelişmiş kriptopara işlem platformlarından biridir. BitMEX'in diğer kriptopara borsalarından ayrışan en önemli özelliği ise vadeli (futures) türev ürün coin sözleşmelerinin platformda işlem görmesi. Bir çok kriptopara borsasında Margin Trading (Kaldıraçlı işlemler) 1:2 , 1:3 veya 1:5 ile sınırlıyken, BitMEX türev ürün kriptopara borsası olması özelliği ile dileyen yatırımcılara daha yüksek kaldıraç ile işlem yapma imkanı tanımaktadır. BitMEX, Bitcoin için 1:100 diğer altcoinler için 1:50'ye kadar kaldıraçlı işlem yapma imkan tanımaktadır.


BitMEX'de hesap açmak için Tıklayın


Bittrex

ABD merkezli Bittrex ise halen yeni hesap açılışı almamakta.Bitfinex

ABD merkezli Bitfinex aralık ayında aşırı yoğunluk nedeniyle hesap açılımlarını bir süreliğine ertelemişti. 2018 Ocak 15 itibari ile yeniden hesap açma işlemlerini kabul eden borsadan yapılan açıklamada hesap açılımları için ağır şartlar beraberinde getirildi. Hesap açılış işlemleri onayı 6-8 haftayı bulabilme ihtimali göz önünde bulundurulmakla birlikte, işlem yapmak için minimum hesapta 10,000 Dolar veya değerinde kriptopara bulundurulması gerekiyor. Hesap açıp işlem yapmayan yatırımcılardan ise hareketsizlik ücreti kesileceği belirtildi.
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Yorumlar


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page