top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Yurtdışı Kriptopara Borsaları'na Nasıl Fonlama Yapılır?

Güncelleme tarihi: 4 Tem 2019

Türkiye'de faaliyet gösteren Kriptopara borsalarının çoğunun sadece Bitcoin alım-satımına hizmet vermesi, diğer taraftan popüleritesi gün geçtikçe artan yüzlerce altcoin para birimlerine yatırım yapılamıyor olması, çoğu işlemcinin yurtdışındaki kriptopara borsalarına yönelmesine sebebiyet vermekte.


Yurtdışında önemli finansal merkezlerde faaliyet gösteren onlarca kriptopara borsalarından bazıları işlem hacminde ön plana çıkarak pastada önemli pay sahibi olmuşlardır. Yüzbinlerce hesabın bir kaç borsada toplanıyor olması, gerek bu borsaların teknolojik alt yapılarının gelişmişliği, gerek güvenlik üzerine kurguladıkları sistematik stratejileri, gerekse de altcoin çeşitliliği ve kazan kazan stratejileri, yatırımcıları cezbetmeye devam etmektedir.

Kriptopara Borsalarını daha detaylı inceleyin

Binance, Cexio, BitMEX, UpCoin, HitBTC, KuCoin ve Bitfinex gibi bir çok farklı borsada hesap açan yatırımcıların, hesap açılışı sonrasında zorlandığı ortak nokta ise fonlamanın zorluğu meselesidir. Hemen hemen bir çok borsanın fonlama olarak sadece "kriptopara" kabul etmesi, yatırımcıların hesabını fonlama öncesinde birkaç ekstra işlem yapmasını gerektirmektedir.

Kriptopara Transferini Nasıl Yapabilirim?


Diyelim ki kriptopara borsaları arasında en yüksek işlem hacimlerine sahip olan Binance, BitMEX, HitBTC, KuCoin, CEXIO ve işlem hacmi yüksek olması beklenen UpCoin borsalarından herhangi birinde hesap açmaya karar verdiniz. Hesap açılışı sonrasında herhangi bir kriptopara çifti üzerinde işlem yapmak için öncelikle hesabınızı kriptopara birimi ile fonlama yapmak zorundasınız. Bu kriptopara birimi Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple ve diğer onlarca kriptopara birimlerinden herhangi birisi olabilir.


Fonlamayı bitcoin olarak yapmayı düşünen bir yatırımcının öncelikle Türkiye'de ki herhangi bir kriptopara borsasından Bitcoin alması gerekmektedir. Daha açık bir ifade ile yatırım yapmak için ayırdığınız paranızı öncelikle banka hesabınızdan EFT yolu (veya 7/24 Para transferi yapabileceğiniz Elektronik Para Cüzdanları aracılığı) ile yurtiçindeki kripto para borsasına aktarabilirsiniz. TL karşılığında Bitcoin alarak daha sonrasında ise bu Bitcoinleri yutdışındaki Kriptopara borsası bitcoin hesap cüzdanına gönderilmesi gerekmektedir.


Bu arada şunu hatırlatmada fayda var, Bitcoin' de ki aşırı değerlenme sonrasında bitcoin transfer ücretlerinin de yükselmesine sebebiyet vermiştir. Ayrıca aşırı yoğunluk bazen bitcoin transferlerinin saatler sürmesine sebebiyet vermekte. Bu sebepten ötürü son zamanlarda yatırımcılar sadece bitcoin değil, ayrıca litecoin, ethereum ve ripple transeferi ile hem daha ucuz hem de daha hızlı bir şekilde fon transferi gerçekleştirebilmektedir.


Bir çok borsa hali hazırda kredi kartı ile fonlama yapmamaktadır. CEXİO kredi kartı ile fonlama yapılabilen ender kriptopara borsalarından biridir. Fonlamalarınız Euro veya USD para birimi bazında gerçekleşecektir. CEXIO hesabınıza bankanızdan swift transferi yaparak fonlama gerçekleştirebilmek mümkün.


Fonlamanızı ister kriptopara cinsinden yapın ister kredi kartı veya banka swifti ile gerçekleştirin, sonrasında Kriptopara dünyası sizlere bambaşka bir finansal dünyanın kapısını açacaktır. Bu yeni finansal dünyada, yüzlerce altcoin'in arasından dilediğinize yatırım yaparak birikimlerinize değer kayabilirsiniz.


Farklı Altcoinler hakkında önbilgi almak için Bitcoin Haberleri Blog sayfamızı takip edebilirsiniz.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page