top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Walmart Mağazalarına 200 Bitcoin ATM'si Kuruyor

Perakende devi WalMart, bazı mağazalarına Bitcoin dağıtan makineler ekleyen bir pilot program başlattığını duyurdu. Walmart müşterileri artık alışveriş listelerine kripto ekleyebilir.


Reuters'e göre, dijital para borsası platformu CoinMe ve token para çekme makinesi şirketi Coinstar ile işbirliği içinde olan Walmart'ta ülke çapında BTC dağıtan 200 Coinstar ATM büfesi piyasaya sürdüğünü söylüyor.Walmart Bitcoin CoinMe Coinstar


Bloomberg'e göre Walmart'ın pilot programı, Coinstar'ın ülke çapında müşterilerin BTC satın almak için kullanabilecekleri 8.000 ATM büfesi yaymaya yönelik daha geniş kapsamlı bir çalışma yapabilir.


Makineleri kullanmak için müşteriler faturaları ekleyecek ve bir fiş alacak. Alıcıların daha sonra bir CoinMe cüzdanına kaydolması ve Bitcoin için kuponu kullanmak için bir arka plan kontrolünden geçmesi gerekecek. Coinstar'a göre makineler, BTC alımları için %7 nakit değişim ücreti ile birlikte %4 ücret alıyor.Gelişme, Walmart'ın Ağustos ayında şirketin dijital para birimi stratejisine öncülük edecek bir kripto para birimi ürünü aradığını duyurmasının hemen ardından geldi.


Walmart bundan bir ay önce, önde gelen medya ağları tarafından şirketin popüler eşler arası ödeme ağı Litecoin (LTC) ile ortaklık kurduğunu söyleyen sahte haberlerin yayıldığı bir aldatmacaya maruz kalmıştı.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page