top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

TikTok, Sesler Kitaplığını Güçlendirmek için Audius ile Anlaştı

Audius'taki sanatçılar orijinal müzikleri “TikTok Sounds” olarak yükleyebilecekler.


Ethereum ve Solana blok zincirlerine dayalı bir müzik akışı platformu olan Audius, video paylaşım uygulamasının yeni "TikTok Sounds" kitaplığında TikTok ile ortaklık kuruyor.


Ortaklık, TikTok için türünün ilk örneği ve TikTok'un mevcut müzik yükleme ve seçim sürecini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Audius kullanıcıları artık parçaları kolayca yükleyebilir ve Audius'un kurucularının bir dakikadan az sürdüğünü söylediği TikTok'ta paylaşabilir.audius


Audius, yakın zamanda 5 milyon kullanıcı sınırını aşan bir müzik platformu için küçük bir dokuşla TikTok ile doğrudan paylaşıma izin veren ilk akış platformudur.


Audius sözcüsü platformun kurucuları olan Roneil Rumburg ve Forrest Browning'in, hareketli sosyal platformla ortaklık kurarken "TikTok'ta birkaç kişiyle yakın olduklarını ve bu önceki dostluklara dayandıklarını" söyledi.


Browning bir basın açıklamasında, "TikTok Sounds'un ilk lansman ortaklarından biri olmaktan ve Audius'taki sanatçılara maruz kalmalarını daha da artırma şansı vermekten gurur duyuyoruz." dedi.Audios Aylık Kullanıcı Sayısı 5 Milyona Ulaştı

2018 yılında kurulan Audius, bazı ölçütlere göre şu anda en büyük merkezi olmayan tüketici blok zinciri uygulamasıdır. Platform, Skrillex ve deadmau5 dahil olmak üzere 100.000'den fazla müzisyenden oluşan bir kadroya sahiptir.


Temmuz ayında Audius, platformuna yeni sanatçıları çekmek için Solana Creator Fund ile bir ortaklık yaptığını duyurdu.Audius sözcüsüne göre Solana ile birlikte, bu alana giren içerik yaratıcıları destekleme çabalarının yanı sıra, TikTok entegrasyonu [Web 3] ve kriptoyu daha geniş bir şekilde keşfedebilen potansiyel içerik üreticilerini artırmaya devam ediyor.


TikTok gibi Audius da şu anda platformu müzik akışı için kullanan sanatçılara telif ücreti ödemiyor. Şu anda aylık 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan TikTok, ABD kullanıcılarının %75'inin TikTok videoları aracılığıyla yeni sanatçılar bulduğunu bildirdi.


Audius'u müzik akışı için kullanan bir EDM ikilisi olan Disclosure'dan Guy Lawrence, "Bu yeni özellikle ileriye doğru atılmış çok büyük bir adım" dedi. "Yüklemelerimi doğrudan Audius'tan TikTok'a paylaşma olanağına sahip olmak gerçek bir zaman tasarrufu sağlıyor."


TikTok paylaşım özelliği Pazartesi günü tüm Audius kullanıcıları için yayına girdi.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page