top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Tether, Avalanche Blok Zincirinde USDT Stablecoin'i Piyasaya Sürdü

Güncelleme tarihi: 5 Nis 2022

Tether, desteğini ilk kez Mayıs ayında açıkladıktan sonra Avalanche blok zincirinde USDT stablecoin'ini piyasaya sürdü.


Lansman, Avalanche'ın ekosistemi hızlı bir şekilde büyürken geliyor. İzleyici DeFi Llama'ya göre, Avalanche tabanlı DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer (TVL), son üç ayda çarpıcı bir şekilde arttı - Ağustos ayında yaklaşık 300 milyon dolardan şu anda 10 milyar doların üzerine çıktı.Avalance Tether USDT


Avalanche üzerindeki USDT, stabilcoinler DeFi pazarında önemli bir rol oynadığı için bu büyümeyi daha da artırabilir. Yatırımcılar, tokenları takas etmek ve DeFi platformlarından yüksek getiri elde etmek için ödünç vermek için sabit paraları kullanır.


Avalanche Foundation direktörü Emin Gün Sirer, USDT'nin Avalanche'ı başlatmasını "DeFi kullanıcıları için önemli bir yapı taşı" olarak nitelendirdi.


USDT, kripto piyasasının bu yılki rallisine paralel olarak bu yıl da güçlü bir büyüme kaydetti. The Block's Data Dashboard'a göre, stablecoin'in toplam arzı bu yılın başında yaklaşık 22 milyar dolardan şu anda yaklaşık 78 milyar dolara yükseldi.Total Stablecoin Supply


Avalance tabanlı USDT de doğrudan Bitfinex ile entegre edilmiştir, bu da kullanıcıların kripto borsası aracılığıyla stablecoin'e erişebileceği anlamına geliyor. Tether CTO'su Paolo Ardoino, The Block'a kullanıcıların diğer blok zincirlerine USDT yatırabileceklerini ve Avalanche'ta USDT ile takas edebileceklerini söyledi.


Avalanche, USDT'nin şu anda desteklediği dokuzuncu blok zinciridir. Diğer sekiz blok zinciri Algorand, Bitcoin Cash'in Basit Defter Protokolü, Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni, Tron ve Solana'dır.Bu yılın başlarında Tether, Polkadot ve Kusama ağlarında USDT'yi de başlatacağını söyledi. Ardoino, firmanın herhangi bir özel isim açıklamadan yakın vadede desteklemek için daha fazla blok zincirini gözden geçirdiğini söyledi.


CENTER Consortium'un ayrıca Avalanche ve Polkadot dahil olmak üzere USDC stablecoin'i için daha fazla blok zincirini desteklemek istediği bildiriliyor. USDC şu anda altı ağda mevcut: Algorand, Ethereum, Hedera, Solana, Stellar ve TRON.


CEO David Puth kısa süre önce The Block'a verdiği demeçte, CENTRE aslında "küresel bir stabilcoin ağı" oluşturmak istiyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page