top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Starbucks Bu Yıl NFT'leri Tanıtacak

Starbucks CEO'su Howard Schultz, Amerikan çok uluslu zincirinin bu yıl NFT pazarına gireceklerini duyurdu.


Schultz, NFT girişiminin hem müşteriler hem de çalışanlar için deneyimi yeniden şekillendirme ihtiyacının bir parçası olduğunu söyledi.

Şirket, diğer girişimlerin yanı sıra "NFT'ler aracılığıyla dijital yenilik" üzerinde çalıştıklarını ve önümüzdeki haftalarda ayrıntıları açıklamayı beklediklerini de sözlerine ekledi.


Schultz, şirketin Pazartesi günü düzenlenen Açık Forumunda, "Bu takvim yılının bitiminden bir süre önce, NFT işine gireceğiz" dedi.“Dijital bir NFT platformu ve NFT işi yaratmaya çalışan birçok şirkete, markalara, ünlülere, hatta etkileyicilere bakarsanız, Starbucks'ın sahip olduğu koleksiyonlardan tutun birçok ürüne kadar muazzam bir hazineye sahip olduğunu onlarda göremezsiniz. Schultz, şirketin planıyla ilgili daha fazla ayrıntı henüz açıklanmadı.


Blockchain.News tarafından daha önce yayınlanan bir rapora göre Starbucks, müşterilerinin kahvelerinin tüm tedarik zincirini takip etmelerini sağlayarak müşterilerinin memnuniyetini artırmayı planladığını söyledi.


Rapor, Bloomberg'e atıfta bulunarak, şirketin kahvenin çekirdekten mağazaya izlenmesini ilerletmek için Microsoft Corp tarafından desteklenen bir blok zinciri aracı kullandığını ekledi.


Starbucks, blok zinciri teknolojisinden yararlanarak sürdürülebilir fikirli genç tüketicileri çekmede rekabet avantajı elde etmeyi amaçlıyor. Daha önceden kahvelerini kendi evlerinde kavuran küçük zanaat dükkanlarını tercih etme alışkanlığı geliştirmişlerdi.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page