top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Sistem Performansı ve Güncellemesi Hakkında Güncelleme - Kraken

Güncelleme tarihi: 7 Oca 2018

Kraken Borsası geçen hafta sistem yükseltmeleri ile önemli ilerleme kaydetti ve performans da ılımlı bir iyileşme kaydetti.

Ancak şirket yetkilileri ne yazık ki, tüm güncellemeleri tamamlayamadıklarını ve en etkili önlemlerin henüz gelmediğini açıkladı. Sistemlerin bozulmuş ve güvenilmez olduğu düşünülmemesi için Karaken ekibi zaman çizelgesi hızlandırmak için hafta sonu ve tatil günlerinde de çalışmaya devam etmekte. Önümüzdeki haftanın sonlarına doğru bir güncelleme daha yapılacağı açıklaması gelmiştir.

Kraken Kripto Para Borsa'sının geçen hafta yapmış olduğu acil güncellemelere neden olan hızlı büyüme şirket tarafından şu açıklamalar ile izah edilmişti.


Talebin son zamanlarda meydana gelen, beklenmedik patlaması ezici olmuştur. Geçtiğimiz birkaç günün her birinde, 50.000 yeni hesap kaydı ve 10.000 yeni destek talebi iletisi gerçekleştirildi. Normal kullanıcılara ek olarak günlük traderların da eklenmesiyle beraber hacimler de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Tüm bu beklenmedik büyümenin gerisinde kalmamak için ekibimiz gece gündüz oluşan sorunlar ile uğraşmakta.


Kraken Borsası yoğun işlem hacmi nedeniyle performansı son derece bozulmuş durumdadır. Müşteriler, tüm web ve API hizmetleri ile etkileşim içerisinde ciddi gecikme ve zorluk içerisinde kullanmaktadırlar. İstekler sıklıkla zaman aşımına uğramakta ve başarısız olmakta. Şu anda, tek çözüm beklemek ve daha sonra tekrar denemektir.


Gelecek hafta, bu ölçekleme ve yükleme sorunlarını çözecek olan önemli bir sistem yükseltmesi yapacağız. Yükseltme, gecikmiş ve son birkaç aydır kesilmeyen mücadele çabalarına doğru kaynakların saptırılmasıyla büyük ölüde ertelenmiş durumda.


Fiat fon ortaklarımız da gerginlik yaşıyor. Çoğu, transfer işleminde büyük artış için hazır değildi ve mevcut gecikmeler, özellikle yerel USD için olağan aralığın dışındadır. Gizli para birimi fonlaması etkilenmeden kalır.


Telefonla destek arıyorsanız, şu anda Kraken'in telefonla destek vermediğini unutmayın. İnternette reklamı yapılan hileli Kraken destek telefon numaraları yoluyla kimlik avı girişimleri hakkında birkaç rapor yapılmıştır. Kraken sizden hiçbir zaman şifrenizi istemeyecektir ve sizden hiçbir zaman yazılım yüklemenizi rica etmeyeceğiz. Kripto para birimleri ile olan ilgisini kamuya açıklarsanız, kendinizin bir hedef oluşturduğunuzu unutmayın.


Müşterilerimize kabul edilebilir bir hizmet kalitesi olduğunu düşündüğümüz şeyleri şu an sunamayacağımız için üzgünüz. Önümüzdeki haftalarda bunu size bırakmayı umuyoruz. Bu arada, lütfen alım satım yaparken dikkatli olun. Piyasalar oldukça değişken ve emirlerinizi yönetmede zorluk çekitiğinizi gözlemlemekteyiz.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page