top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Sinema Devi AMC, Dogecoin ile Kripto Para Kullanımını Hayata Taşıyor

Sinema salonu zinciri AMC, ödeme sistemine Dogecoin'i dahil ederken, tüketicilerin artık kriptoda hediye kartları satın alabileceklerini ve bunları mekanlarında kullanabileceklerini söylüyor.


AMC CEO'su Adam Aron, 187.000 Twitter takipçisine, sinemaseverlerin artık çevrimiçi ve fiziksel mağazalarda kullanmak için günde 200 $ değerinde Dogecoin (DOGE) ve diğer kripto para birimleriyle hediye kartları yükleyebileceğini söyledi.AMC Sinema Dogecoin


Dogecoin hayranları için büyük haber olan bu gelişmede AMC CEO'nun çevrimiçi kripto ödemelerini kabul etmeye çalıştıkları için artık bir BitPay Cüzdanı kullanarak Dogecoin ve diğer kripto para birimleri ile AMC Theatres dijital hediye kartları (günde 200 dolara kadar) satın alabileceklerini dile getirdi. AMC web sitesinde, mobil uygulamasında ve sinemalarda artık yeni sistem kabul edilerek kripto para kullanımı hayata geçildi.


Bu yılın başlarında Aron, Twitter'da tüketicilere AMC'nin meme parasını bir ödeme şekli olarak kabul edip etmeyeceğini soran bir anket yaptı. 144.000 katılımcının ezici bir çoğunluğu %77'si evet dedi.Bu anket nedeniyle Aron, tüketicilerin AMC'nin Dogecoin'de ödeme kabul etmesini istediğinin "açık" olduğunu ve şirketin bu özelliği dahil etmenin yollarını aramaya başlayacağını söyledi.


AMC'nin duyurusu, alışveriş yapanların mal ve hizmetler için Bitcoin (BTC) yerine DOGE kullanmayı tercih ettiğini söyleyen milyarder Mark Cuban'ın hemen ardından geldi.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page