top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Shiba Inu DogeCoin'i Piyasa Değerinde Geride Bıraktı

Kendini Dogecoin katili ilan eden Shiba inu, çarşamba akşamı piyasa değerinde DOGE Coin'i geride bırakarak 9. sıraya oturdu.


Her iki kripto paranın da şu anda 31 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri var ve CoinGecko'nun sıralama sayfasında 9. ile 10. sıra arasında geçiş yapıyor.Dogecoin  shiba inu


Blockchain verileri, SHIB dünya çapında perakende yatırımcıları çekmeye devam ederken, daha sofistike kripto traderlarının son ralliyi körüklediğini gösteriyor.


Nansen'de bir araştırma analisti olan Daniel Khoo'ya göre, bu haftanın başından beri blockchain veri firması Nansen tarafından "akıllı para" olarak etiketlenen adresler SHIB'yi satın almaya başladı. Satın alma, çoğunlukla son yedi gün içinde yoğunlaştı ve yaklaşık 160 milyon dolar değerine ulaştı.“Akıllı para” olarak etiketlenen adresler arasında, merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde likidite ve madencilik likiditesi sağlayarak 100.000 dolardan fazla kar elde eden yatırımcılar ve kriptoya yatırım yapan kamu kurumları yer alıyor.


Başka bir blockchain veri firması olan Santiment'ten gelen veriler de bu bakış açısını destekliyor.


Santiment verilerine göre, en az 1 milyon dolarlık SHIB işlemleri Ekim ayının başından bu yana artmaya başladı. SHIB'nin fiyatı yükseldiği için balina faaliyetleri geçtiğimiz haftalarda giderek yükseldi.Özellikle, merkezi borsalarda çok sayıda SHIB spot faaliyeti olmasına rağmen, Nansen'e göre, SHIB'nin kabaca %66'sı merkezi olmayan borsalarda ve %13'ü merkezi borsalarda.


CoinGecko'ya göre, merkezi borsalarda SHIB'nin işlem hacimleri çoğunlukla Binance, Coinbase ve BKEX'ten geliyor. Binance ve Coinbase ile karşılaştırıldığında, BKEX Çin'de başlatılan az bilinen bir borsadır.


Google trendleri ayrıca Shiba İnu hakkında bir başka ilginç gerçeği de ortaya çıkardı: Çin'in kripto ticareti yasağını iki katına çıkarmasına rağmen, Doğu Asya ülkesindeki yatırımcılar SHIB'ye karşı neredeyse ABD'deki yatırımcılar kadar yüksek bir iştah gösteriyor.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page