top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

SEC, Dört Bitcoin ETF Başvurusunun Son Tarihlerini Erteledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şu anda onay bekleyen dört Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) başvurusuna karar vermek için son tarihi erteledi.


Düzenleyici, Nasdaq Menkul Kıymetler Borsası'nın Global X, Kryptoin, Valkyrie ve WisdomTree Bitcoin ETF'lerinin hisselerini listelemesine ve ticaretine izin verecek önerilen bir kural değişikliğini incelemek için ek zamana ihtiyacı olduğunu söylüyor.


“Komisyon, önerilen kural değişikliğini ve herhangi bir yorumu dikkate almak için yeterli zamana sahip olmak için önerilen kural değişikliği üzerinde harekete geçmek için daha uzun bir süre belirlemenin uygun olduğunu bulmuştur.”Bitcoin Borsa Yatırım Fonları ETF


SEC'in Valkyrie, Global X, WisdomTree ve Kryptoin ETF'lerine ilişkin kararları şimdi sırasıyla 8 Aralık, 21 Kasım, 11 Aralık ve 24 Aralık'ta sona erecek. Valkryie ETF, performansının doğrudan BTC'den ziyade Bitcoin vadeli işlem piyasasıyla bağlantılı olduğu tek ETF'dir.


Gecikme, SEC başkanı Gary Gensler'in vadeli işlem tabanlı bir Bitcoin ETF için potansiyel destek sinyali vermesinin ardından geldi.


“Kripto varlıklara pozisyon almayı sağlayan yatırım araçlarıyla ilgili olarak, bu yılın başlarında Chicago Ticaret Borsası (CME) ile işlem gören Bitcoin [BTC] vadeli işlemlerine yatırım yapan bir dizi açık uçlu yatırım fonu başlatıldı.Ardından, CME ile işlem gören Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapmak isteyen borsada işlem gören fonlarla ilgili olarak Yatırım Şirketi Yasası kapsamında başvurular görmeye başlandı.


SEC başkanı Gary Gensler ayrıca diğer federal menkul kıymetler yasalarıyla birleştirildiğinde, '40 Yasası, yatırım fonları ve ETF'ler için önemli yatırımcı korumaları sağladığını dile getirdi. "Personelin bu tür dosyalamaları incelemesini dört gözle bekliyorum.” şeklinde açıklamalarına devam etti.


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page