top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

SEC Başkanı Gary Gensler, Vadeli İşlem Bazlı Bitcoin ETF'lerine Destek Veriyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, Bitcoin vadeli işlemleri için Exchange Traded Funds - Borsa Yatırım Fonlarına (ETF'ler) açık olduğunu söyledi.
SEC Gary Gensler


Kuzey Amerika Varlık Yönetiminin Geleceği Konferansı'nda konuşan Gensler, katılımcılara personelinin son zamanlarda kripto para birimiyle ilgili bir dizi ETF başvurusunu gözden geçireceğini söyledi.


“Kripto varlıklara maruz kalma sağlayan yatırım araçlarıyla ilgili olarak, bu yılın başlarında Chicago Ticaret Borsası (CME) ile işlem gören Bitcoin [BTC] vadeli işlemlerine yatırım yapan bir dizi açık uçlu yatırım fonu başlatıldı.

Ardından, CME ile işlem gören Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapmak isteyen borsada işlem gören fonlarla ilgili olarak Yatırım Şirketi Yasası kapsamında başvurular görmeye başladı.


Diğer federal menkul kıymetler yasalarıyla birleştirildiğinde, '40 Yasası, yatırım fonları ve ETF'ler için önemli yatırımcı korumaları sağlar. Personelin bu tür dosyalamaları incelemesini dört gözle bekliyorum.”1940 tarihli Yatırım Danışmanları Yasası, menkul kıymetler endüstrisinde kimin faaliyet gösterdiğini takip etmek için oluşturulmuştur ve bugün SEC, ülke çapında uygulanmasını denetlemektedir.


SEC başkanı, dijital varlıklara yönelik eleştirisi nedeniyle sık sık haberlerde yer alırken, Gensler kısa süre önce altta yatan blok zinciri teknolojisinin “dünya çapında değişim için bir katalizör olduğunu” kabul etti.


Yeni konuşmasında da şunları kaydetti:


“Varlık yönetimi alanı sadece büyümekle kalmıyor, aynı zamanda gelişiyor. SEC personeli yeni stratejiler, yapılar ve iş uygulamaları görüyor.


Teknoloji hızla değişiyor. Bu eğilim sadece yeni fırsatlar yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda piyasalar ve yatırımcılar için riskler de yaratıyor. SEC, sektörle birlikte büyümeli ve gelişmeli.”


Gensler'in halka açık Bitcoin ETF yorumları, Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz tarafından Şubat ayında yapılan bir öngörüyü yansıtıyor.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page