top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Ripple SEC'e Karşı Çok Büyük Bir Zafer'e Yakın

Ripple Avukatı Mahkemede SEC'e Karşı “Çok Büyük Bir Kazanç” İddiasında Bulundu. Hakim, SEC'i kararında tereddüt ettiği için eleştirdi. SEC, Aralık 2020'de Ripple aleyhine dava açmıştı.


Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki yasal savaş devam ediyor, ancak blockchain şirketi finansal düzenleyiciye karşı büyük bir kazanç elde etti.Ripple XRP

Ripple topluluğu avukatlarından biri, Başkan Yargıç Sarah Netburn'ün SEC'in, o zamanlar SEC Direktörü olan William Hinman tarafından yapılan Haziran 2018 tarihli bir konuşmayla ilgili koruma belgelerini yeniden gözden geçirme talebini reddettiğini açıkladı.


Hinman, o sırada Bitcoin ve Ethereum'un menkul kıymetler olarak sınıflandırılamayacağını kabul etti.Daha önce SEC, yorumların Hinman'ın kişisel görüşleri olduğunu ve ajansın resmi görüşlerini yansıtmadığını öne sürdü. ABD federal düzenleyicisi, müzakere süreci ayrıcalığı (DPP) korumasının dışında kalan ve onları hükümet tarafından ifşa edilmekten muaf tutan bu belgelere itiraz bile etmedi.


Bununla birlikte, düzenleyici daha sonra mahkemede Hinman'ın konuşmasının ajansın kişisel görüşlerini değil kripto politikalarını gösterdiğini ve korunması gerektiğini savundu.


"SEC, her iki şekilde de olmasını istiyor, ancak Konuşmanın amacı ya ajans politikasını yansıtmaktı ya da değildi. Hinman'ın kişisel görüşlerini yansıttığında ısrar eden SEC, artık kendi pozisyonunu reddedemez” dedi.


Ripple topluluk avukatı James Filan, “Bu, Ripple için büyük bir kazanç” diye tweet attı.


Büyük Bir Hukuk Savaşı

SEC, Aralık 2020'de XRP tokeninin menkul kıymetler olduğunu ve blok zinciri şirketinin tokeni satarak yasa dışı bir şekilde 1.8 milyar dolar topladığını iddia ederek Ripple aleyhine dava açtı.


Bir kripto şirketi ile düzenleyici arasındaki en büyük savaşlardan biri olduğu ortaya çıktı. Birkaç mahkeme duruşması ve dava dilekçesi verilmesinden bir yıl sonra bile, davada hangi tarafın üstün olduğu sonucuna varmak zor.


Ancak karar, Ripple ve SEC arasında bir anlaşmaya varılmazsa, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki altcoin düzenlemeleri bir müddet daha ertelenebilir.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page