top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Ripple Orta Doğu'da 78 Milyar Dolarlık Havale Sektörüne Adım Atıyor

ABD'li düzenleyicilerle mahkemede mücadele veren Ripple Labs, XRP destekli sınır ötesi ödeme ürünü On-Demand Liquidity'yi (ODL) dünyanın yeni bölgelerinde piyasaya sürmeye devam ediyor.


ODL, sınır ötesi ödemelerde önceden finanse edilmiş hesaplara olan gerekliliği ortadan kaldırmak için XRP'den yararlanarak çalışmakta. San Francisco merkezli şirket, bu hafta ODL'yi Orta Doğu'da ilk kez dağıttığını duyurdu.


Orta Doğu, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) dünyanın en büyük havale koridorlarından ikisine ev sahipliği yapıyor. Ripple'a göre, iki ülke geçen yıl toplam 78 milyar dolarlık ödeme gördü.ripple-On-Demand-Liquidity


ODL'yi ilk kez BAE'de başlatmak için Ripple, Orta Doğu ve Afrika'da faaliyet gösteren blok zinciri tabanlı bir finansal hizmetler teknolojisi şirketi olan Pyypl ile ortaklık kuruyor. BAE'de XRP tutulmayacak ve ödeme akışı ulusal para birimi olan dirhemi (AED) içermeyecek. Pyypl, Filipinler'de halihazırda ODL işletmektedir.


RippleNet'in Asya-Pasifik (APAC) ve Orta Doğu/Kuzey Afrika (MENA) genel müdürü Brooks Entwistle'a göre,


“MENA, olağanüstü müşteri listemiz, hoş bir düzenleyici ortam ve mevcut finansal sistemde ihtiyaç duyulan iyileştirmelere bölgesel odaklanma sayesinde Ripple için kritik bir bölge olmaya devam ediyor."

Piyasada bir ilk ODL lansmanının daha kurulması, dijital varlıkların küresel ödemelerin geleceğinde merkezi bir rol oynayacağı anlayışını gösteriyor.Ripple ayrıca ODL'yi ilk kez Temmuz ayında Japonya'da konuşlandırdı.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page