top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Polodot, Parachain Müzayedeleri Önümüzdeki Ay Başlayacak

Polkadot topluluğu, Parachain lansmanı için tüm teknik engellerin üstesinden geldiğini ve Parachain müzayedeleri önümüzdeki ay başlayacak ve iki ayrı aşamada gerçekleşeceğini duyurdu.


Polkadot kurucuları Gavin Wood ve Robert Habermeier, Polkadot blok zincirinin artık teknik olarak ilk parachainlerini destekleyebileceğini söyledi. Polkadot parachainleri ilk olarak beş yıl önce yayınlanan Polkadot teknik incelemesinde önerildi.Polkadot Parachian


Parachainler, Polkadot Relay Chain'e bağlanan çeşitli ve özel blok zincirlerden başka bir şey değildir. Böylece, Polkadot'un ağ mimarisinin "çok zincirli" yönüne hitap ederler. Polkadot'un çekirdek teknolojisindeki yapbozun son parçasını oluşturuyorlar.


Polkadot kurucu ortağından duyuru Sub0 konferansında konuşurken geldi. Kurucular, parachain lansmanı için hazırlıklarını açıklarken şunları söyledi:


Parachainler, açık artırmalar ve kitle kredileri kodu artık Polkadot'ta ilk üretim sürümü için hazır. Polkadot'ta parachainleri başlatmadan önce tamamlanması gereken son teknik adımlar, Polkadot'un şu anda yapılan tam kod denetiminin tamamlanması ve artık ilerleyebilecek olan parachain anlaşmazlıklarının sonuçlandırılmasıydı.

Polkadot Parachain Müzayedeleri

Polkadot parachain müzayedeleri gelecek ay 11 Kasım 2021'den itibaren başlayacak. Polkadot, müzayede teklifini rastgele seçilen bir noktada en yüksek teklifi verenin kim olduğuna göre belirlenecek. Toplamda, iki partide gerçekleşen 11 parachain müzayedesi olacak.


İlk parti, her hafta gerçekleşen bir parachain müzayedesiyle 11 Kasım'da başlayacak. İkinci parti, her iki haftada bir yapılan bir müzayede ile 23 Aralık'ta başlayacak.


Polkadot, 'kanarya ağı' Kusama'da başarılı bir şekilde parachain çalıştırarak başarıyı test etti. Şimdiye kadar Kusama'da Haziran 2021'den bu yana 11 parachain müzayedesi başarıyla gerçekleşti. Son dört ayda bu parachainlerin çalıştırılmasıyla ilgili önemli bir sorun yaşanmadı.


Parachain ekipleri ayrıca birkaç milyon işlem gerçekleştirirken ağ üzerinde birkaç "çatalsız" yükseltme gerçekleştirdi. Bu haftanın başlarında Gavin Wood, çalışmaları için Polkadot yönetim topluluğunu övdü. Tweet attı:


Diğer zincirlerin yükseltme dağıtması aylar hatta yıllar alırken, @Polkadot ve @KusamaNetwork 8 saat içinde zincire yeni mantık oluşturdu, oyladı ve devreye aldı. Hepsi güvenli, paydaşlar tarafından yönetilen merkezi olmayan bir süreçten geçiyor.

Polkadot (DOT) fiyatları fırladı

Parachain lansmanının haberini takiben, DOT fiyatı yüzde 20'den fazla yükseldi. Basın tarihi itibariyle, Polkadot (DOT) yüzde 20,83 artışla 41,27 dolar fiyatla ve 40,76 milyar dolarlık piyasa değeriyle işlem görüyor.Polkadot (DOT) şu anda piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para birimidir. Kripto para birimi, 2021'de 5 kat getiri veya %400 kazanç ile şimdiye kadar güçlü bir performans sergiledi. DOT ayrıca son zamanlarda hedge fon portföylerinin bir parçası olmuştur.


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page