top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

PlanB, 2021 Sonu için Bitcoin Fiyat Tahminini 6 Haneli Olarak Açıkladı

Ünlü kantitatif analist PlanB, bu yılın sonunun Bitcoin için ne getireceğini düşündüğünü ve mevcut kripto boğa piyasasının daha ne kadar sürebileceğini açıklıyor.PlanB


Stok-akış (S2F) modelini Bitcoin'e ilk uygulayan olarak bilinen PlanB, analist Anthony Pompliano ile yaptığı yeni bir röportajda, 2021'in sonunda BTC'nin altı hanenin altında kalması durumunda hazırlıksız yakalanacağını söylüyor.


“Bitcoin'in fiyatı yıl sonunda 100.000 doların altına düşerse çok ama çok şaşırırım. Bu bir nevi görüşümü, modellerimi geçersiz kılacaktır ve bu beni kesinlikle şaşırtacaktır. Noel'e kadar en az 135.000 $'lık bir fiyat göreceğimizi düşünüyorum çünkü zemin modelim bunu söylüyor. Temelde hepsi aynı şeyi söyleyen üç çeşit model kullanıyorum.”

PlanB, üç modelinin, emtia piyasalarında geleneksel olarak arz akışına dayalı fiyat elde etmek için kullanılan S2F, zincir üstü sinyalleri kullanan başka bir model ve son olarak Bitcoin'de mümkün olan en düşük fiyatı bulmayı amaçlayan bir taban modeli olduğunu söylüyor.


"Şu anda zincir üzerindeki sinyallere bakarsak, zirvenin en az birkaç ay, diyelim ki buradan altı ay sonra olduğunu söyleyebilirim, bu yüzden 2021 döngüsündeki rallinin sonunu 2022'nin ilk çeyreğinin sonu olma ihtimali bir hayli yüksek."

PlanB'nin S2FX modelinin en üst noktası, bu döngünün zirvesini Bitcoin (BTC) için 288.000 dolar olarak hesaplanıyor. Ancak analist, nihai düzeltmeden önce bu hedefin üzerinde kısa bir atış yapmanın imkansız olmadığını öne sürüyor.


“Sanırım yıl sonunda 100.000 doların üzerinde [veya] 135.000 doların üzerinde olacağız ve belki de 288.000 dolar veya daha yüksek olan S2FX model hedeflerine doğru büyümeye devam edeceğiz. Gelecek yılın ilk ve ikinci çeyreğinde 300.000, 400.000, 500.000 dolarlık fiyatları görsem bile şaşırmam…”
PlanB S2F modeli ile uzun yıllardır kripto piyasası yatırımcılarının son derece yakın takip ettiği ve modeller üzerinde başarılı fiyat tahmini yapan önemli analistlerden biri. PlanB bir önceki açıklamasında modellemelerine göre fiyatların Ekim ayı sonunda 64bin dolar üzeri, Kasım ayı sonunda 93bin doları üzeri ve aralık ayı sonunda 135bin dolar üzerinde kalınması gerektiğini tekrarladı.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page