top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

PayPal, İngiltere'de Kripto Hizmetlerini Başlatacak

PayPal, İngiltere'deki müşterilerinin kripto alıp satmasına olanak tanıyan yeni bir hizmet başlattı.


PayPal'ın uluslararası genişlemesi, kripto para birimlerinin küresel olarak benimsenmesi için önemli bir anı işaret ediyor. Online ödeme platformu tarafından yayınlanan bir açıklamada PayPal, İngiltere tarafında kriptopara hizmetini bu hafta sunulmaya başlayacağını açıkladı.Paypal UK


PayPal Başkan Yardımcısı ve Blockchain, Kripto ve Dijital Para Birimleri Genel Müdürü Jose Fernandez da Ponte lansman hakkında şunları söyledi:


"Pandemi salgını, paranın dijitalleştirilmesi ve dijital finansal hizmetlerin daha fazla tüketici tarafından benimsenmesi dahil olmak üzere hayatımızın her alanında dijital değişimi ve yeniliği hızlandırdı. Uyumluluk kontrolleri ile birlikte İngiltere'de ki insanların kripto para birimini keşfetmelerine yardımcı olmak için eşsiz bir fırsat ve sorumluluk sağlıyor. Desteğimizi sunmak ve dijital para birimlerinin küresel finans ve ticaretin geleceğinde oynayacağı rolü şekillendirmeye anlamlı bir şekilde katkıda bulunmak için İngiltere'de ki ve dünyadaki düzenleyicilerle yakın çalışmaya devam etmeye kararlıyız."

Yeni hizmet, İngiltere'de ki PayPal kullanıcılarının web sitesi veya uygulama aracılığıyla Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash olmak üzere toplam dört farklı kripto para birimine erişmesini sağlayacak. Kriptopara tutmak için herhangi bir ücret olmamasına rağmen, kullanıcılar henüz açıklanmayan işlem ve para birimi dönüştürme ücretlerini ödemek zorunda kalacaklar.PayPal, kripto para birimlerini iş modellerine benimseyen önde gelen endüstri oyuncularından biri olduğu için, İngiltere'de ki kripto lansmanları mevcut tüm yasal gereklilikleri karşılamış olacak ve sırayla diğer şirketlerin de aynı şeyi yapmaları için faydalı olabilir.


Blockchain şirketleri ve PayPal'ın benzerleri arasında kurumsal ortaklıklar kurulduğundan, kripto endüstrisi için genel olumlu görünümü çok az kişi inkar edebilir. Düzenlemenin küresel kabulün önündeki engellerden biri olduğu kanıtlansa da, endüstrinin benimsenmesi azalmadı ve bunun sonucu kripto endüstrisinin güçlenmesi oldu.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page