top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

NTF Pazar Yeri OpenSea Brüt Pazar Hacminde 1 Milyar Doları Geçti

En büyük NFT pazarı olan OpenSea, son birkaç gündür tazelediği rekorlar ile birlikte brüt pazar hacminde 1 milyar doları aştı.


NFT piyasasının en büyük pazarı olan OpenSea, üst üste gelen rekor günlük işlem hacimleri ile birlikte brüt pazar hacminde 1 milyar doları aşarak yeni bir rekora imza attı.

Kripto paralar için ölçümleri, canlı verileri, araştırmaları ve haberleri sağlayan platform olan Messari'deki bir araştırma analisti, hareketi fark eden ilk isim oldu. Daha önce ConsenSys için çalışan Mason Nystrom, ilk ve en büyük NFT pazarı hakkındaki Messari'den elde ettiği verileri Twitter üzerinden paylaştı. Datalar, OpenSea'nin kümülatif NFT hacminde 1 milyar doları aştığını gösteriyor.

Verilere bakıldığında, OpenSea'nin tek başına 2021'deki hacminin 2018, 2019 ve 2020'deki toplam hacimden daha fazla olduğu ortaya çıkıyor. OpenSea'nin 2018'de hacmi 473 bin dolar iken 2019'da 8 milyon dolara yükseldi. 2020'de ise hacim 24 milyon dolara ulaştı.


OpenSea NFT Satışları Artıyor

Son gelen datalar NFT'lerin yeniden büyük bir ticari yükseliş içerisinde olduğunu gösteriyor. OpenSea'nin kurucu ortağı ve CEO'su Devin Finzer da platformun günlük işlemleri hakkında tweet attı. Finzer, platformun iki gün içinde toplam 95 milyon doların üzerinde işlem gerçekleştirdiğini söyledi.


Bir diğer önemli veri ise OpenSea'nin 2021 yılında günlük ortalama 21 milyon dolarlık hacme ulaşması oldu. Böylelikle NTF pazar yeri lideri OpenSea günlük işlem değerinde 2020'den bu yana 650 kattan fazla bir artış yaşadı.DappRadar'a göre OpenSea, rakip NFT pazarlarına göre liderliğini genişletmeye devam ediyor. OpenSea'nin rakipleri olan SuperRare ve Rarible ise şu anda sırasıyla 543.000 dolar ve 248.000 dolar günlük işlem hacimlerine sahip.


NTF pazaryeri OpenSea hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse: OpenSea; koleksiyonlar, oyun öğeleri, dijital sanat ve Ethereum blok zinciri ağı tarafından desteklenen diğer dijital varlıklar da dahil olmak üzere dijital ürünler için herkese açık ve merkeziyetsiz bir platformdur. OpenSea’da alım-satımı yapılan toplanabilir tokenlar, Ethereum’un ERC-721 standardı ile oluşturulan non-fungible tokenlardır (NFT). 2017 yılında kurulan OpenSea, şu an 170’in üzerinde kategori ve 4 milyondan fazla kalem ile blok zinciri üzerindeki dijital varlıklar için en büyük pazar yeridir.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

댓글


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page