top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

New York City NYCCoin'in Lasmanını Yaptı

New York Belediye Başkanı seçilen Eric Adams, Big Apple'ın ilk kripto para birimi NewYorkCityCoin'in (NYCCoin) lansmanını memnuniyetle karşılıyor.


Adams'ın New York'un Miami gibi kendi dijital varlığına sahip olmasını istediğini söyleyen bir tweet'in ardından CityCoins, NYCCoin madenciliğinin etkinleştirildiğini duyurdu.New York City Coin Eric Adams


Kripto geliştirme firması daha önce MiamiCoin'i (MIA) Ağustos ayında piyasaya sürmüştü. Proje, ilk kullanıma sunulmasından sonraki 40 gün içinde 4.3 milyon dolar kazandı.


NYCCoin, Bitcoin ağında akıllı sözleşmeler sağlayan Stacks Protocol üzerinde çalışan bir proje olan CityCoins tarafından desteklenmektedir. CityCoins, New York şehrini desteklemek ve kripto hazinesinin büyümesine yardımcı olmak isteyen kişilerin, bu süreçte Stacks (STX) ve Bitcoin (BTC) kazanarak tokenları satın alabileceklerini, madenciliğini yapabileceklerini ve stake edebileceklerini söylüyor."NYCCoin ayrıca programlanabilir, inşaatçıların web3 uygulamaları oluşturmak, NFT'leri oluşturmak veya başka bir şekilde şehrin dijital altyapısını geliştirmek için NYCCoin'i kullanarak şehri klavyelerinden iyileştirmelerini sağlar."


Dijital paranın piyasaya sürülmesi, 1 Ocak'ta belediye başkanı olarak yemin edecek olan Adams'ın New York'u kripto para birimi endüstrisinin merkezi yapmaya zorlamasıyla geliyor.


Adams ayrıca, kripto emektar Anthony Pompliano'nun Twitter'da BTC'de maaş çeki kabul eden ilk Amerikalı politikacının kim olacağını sormasının ardından Bitcoin'deki ilk üç çekini alacağını söyledi.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page