top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

NEAR Protocol, Son Finansman Turunda 350 Milyon Dolar Daha Aldı

Blok zinciri geliştiricisi NEAR Protocol için 350 milyon dolarlık bağış toplama turu, Amerikan yatırım firması Tiger Global tarafından yönetildi.

Kripto Yatırımcılar NEAR'a Bahis Yapıyor

Tiger Global tarafından yönetilen 350 milyon dolarlık finansman turu, diğerlerinin yanı sıra Republic Capital, FTX Ventures, Hashed ve Dragonfly Capital gibi diğer kripto yatırımcılardan da katkı sağladı. Team NEAR'a göre, toplanan sermaye, NEAR ekosisteminin ademi merkeziyetçiliğinin hızlandırılması için fon sağlamak için ayrıldı.


Sadece üç ay önce, Ocak 2022'de NEAR Protocol, Su Zhu'nun Three Arrows Capital liderliğindeki özel bir token satışında Mechanism Capital, Dragonfly Capital, Andreessen Horowitz (a16z) gibi kripto odaklı fonların katılımıyla 150 milyon dolar daha topladı.


Her iki finansman turu da kripto yatırımcılarını çekerek NEAR'ın tekliflerinin güvenilirliğini artırdı. Pazarın, bu protokolün merkezi olmayan bir ağ vaadini yerine getirme yeteneği konusunda iyimser olduğunu gösteriyor. NEAR'a odaklanan bir kripto VC fonu olan MetaWeb VC'nin ortağı Amos Zhang, Tiger Global'den yapılan yatırımın protokole olan inancını gösterdiğine dikkat çekti.NEAR Nakit Zengini Oluyor

NEAR'ın ana ağını başlattığı Ekim 2020, ekibin enerjisini dApp geliştiricileri için kullanıcı dostu bir platform oluşturmaya yeniden odaklamasının başlangıcıydı. Protokol, bir Proof-of-Stake (PoS) blok zinciri üzerinde çalışarak yüksek işlem hızları ve düşük maliyetler sağlamakta. Ekip, ölçeklenebilirlik sorunları ve yüksek işlem ücretleriyle boğuşan Ethereum'a alternatif olarak işlev görecek platformu geliştiriyor. Çoklu yatırımlar, NEAR Protokolü için nakit açısından zengin bir ekosistem yarattı. Bunun da blok zincirinde geliştirilmekte olan projeler için faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Örneğin, Mayıs 2021'de başlatılan Aurora köprüsü, ağ üzerinde EVM uyumluluğunu geliştirmek için başarıyla 12 milyon dolar topladı.


NEAR'ın Finansman Girişimi

Ekim 2021'de NEAR Ekibi, NEAR ekosisteminin büyümesini ve gelişimini finanse etmek için 800 milyon dolarlık bir finansman girişimi başlattığını duyurdu. Fonun önemli bir kısmı protokolün DeFi sektörüne gitmek için ayrıldı, çünkü bu noktada NEAR'daki DeFi projeleri 150 milyon doların üzerinde Kilitlenen Toplam Değer (TVL) ile önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Bu nedenle, yeni bir DeFi geliştirme DAO'su için 350 milyon dolarlık sağlam bir fon ayrıldı. Tahsis edilen diğer fonlar arasında önümüzdeki dört yıl içinde dağıtılacak mevcut projeler için 250 milyon dolar, 20 yeni girişimden oluşan bir grup için 100 milyon dolar ve NEAR'ın uluslararası topluluklarının gelişimi için 100 milyon dolar daha var.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page