top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

MoneyGram Stellar ile Anlaştı

MoneyGram resmi olarak Ripple ile çalışmaya devam ediyor. Ancak ödeme devi Moneygram, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için bir Ripple Labs rakibi olan Stellar blok zincirini kullanmak amacıyla Stellar Geliştirme Vakfı ile yeni bir ortaklık duyurdu.


MoneyGram'ın Stellar blok zincirindeki ödemeleri, dünyanın en büyük ikinci sabit parası olan Circle'ın USD Coin'ini (USDC) kullanacak.Moneyfram Stellar ortaklığı


USDC, ödeme devine göre, MoneyGram'da ilk kez "gerçek zamanlıya yakın" bir anlaşmanın gerçekleşmesine izin verecek.


MoneyGram başkanı ve CEO'su Alex Holmes durumu şöyle açıklıyor:


“Kripto ve dijital para birimleri ön plana çıktıkça, sınır ötesi ödemeleri düzene koyma yöntemi olarak stabilcoinlerin potansiyeli konusunda özellikle iyimseriz.”


Ripple ve MoneyGram, Haziran 2019'da döviz takasları ve sınır ötesi ödemeler için bir ortaklığa girmişti.


Bu anlaşmanın bir parçası olarak Ripple, Kasım 2019'da tamamladığı MoneyGram'a 50 milyon dolarlık bir taahhütte bulundu.


Bununla birlikte, ödeme devi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) Ripple aleyhine açtığı davanın ardından geçtiğimiz Şubat ayında XRP ödemelerinin kullanımını askıya almıştı.SEC, 2020 Aralık ayı sonlarında Ripple Labs'a karşı XRP'nin bir menkul kıymet olduğunu iddia ederek ve Ripple Labs'in yönetmeliklere uymadan büyük miktarda kripto varlığını yasa dışı bir şekilde sattığını iddia ederek dava açtı.


2021 Şubat ayında Holmes, MoneyGram'ın SEC davasını izlediğini ve Ripple'ın XRP destekli sınır ötesi ödeme ürünü On-Demand Liquidity'nin kullanımını "çok dikkatli" olarak askıya aldığını söyledi. CEO ayrıca şirketin gelecekte Ripple ile ortaklığını sürdürmeyi umduğunu söyledi.


Stelar (XLM) bu anlaşma sonrasında önemli bir fiyat değişikliği yaşamazken haber sonrası 0.29 centten 0.36 cente kadar bir yükseliş gösterdi.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page