top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Maaşını Artık Bitcoin Olarak Alacak

Miami'nin 43. Belediye Başkanı olarak görev yapan Amerikalı avukat ve politikacı Francis Suarez, Salı günü Twitter'da bir sonraki maaşının Bitcoin (BTC) olarak alınacağını duyurdu.


Francis Suarez, paylaşımında Bitcoin'i maaş ödemesi olarak kabul eden ilk Amerikalı milletvekili olacağını belirtti.


Miami Herald'a göre, Miami belediye başkanının yıllık maaşı 187.500 dolar.Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Bitcoin


Coinmarketcap'a göre, Bitcoin son 24 saatte %3,53 arttı. Yazı yazıldığı sırada, Bitcoin 63.061.43 dolardan işlem görüyordu. Mevcut bitcoin fiyatına göre Francis Suarez'in toplam maaşı yaklaşık 3 BTC değerinde.


Francis Suarez, maaşının Fintech Strike veya Bitwage kullanarak Bitcoin'e çevrileceğinden daha umutlu görünüyor.


İnovasyon yardımcısı Mike Sarasti, Twitter'daki bir Grev kayıt bağlantısına yanıt verdi. Mike Sarasti, deneyimine göre geçen hafta maaşımın bir kısmını almanın kusursuz geçtiğini belirtti.Bu yıl 2 Şubat gibi erken bir tarihte, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin'in "önümüzdeki birkaç yıl için en büyük hikaye" olacağını belirtmişti, Belediye Başkanı Suarez'in kendisi de kişisel adına hem BTC hem de Ether'in (ETH) sahibiydi.


Francis Suarez liderliğinde Miami, şehrin hazinesinin bir kısmını Bitcoin'e yatırmayı planlıyor. Bu, Miami'yi ABD'de ve dünyada şehrin hazinesinin bir kısmını önde gelen kripto para birimine yerleştiren ilk şehir haline getiriyor.


Miami, emlak sektöründe dijital varlık ödemelerini aktif olarak uyguluyor. Miami'de bulunan üst düzey lüks bir kat mülkiyeti olan Arte by Antonio Citterio, lüks konutlar ve gelişmeler için bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimini kabul ettiğini duyurdu.


Haziran ayında, ünlü Fransız DJ David Guetta, Miami sahilindeki dairesini satmak için 14 milyon dolarlık Bitcoin veya Ethereum ödemesini kabul edeceğini açıkladı.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page