top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Miami Şehri, Yerli Dijital Parası MiamiCoin (MIA)'i Çıkarttı

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en kripto dostu şehirlerden biri olan Miami, yerel dijital para birimi MiamiCoin'i (MIA) devreye alıyor. Duyuru, Miami'nin Bitcoin konferansını gerçekleştirmesinin ardından geldi.


ABD'de kripto paraları en fazla destekleyen şehirlerden biri olan Miami yine bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Miami şehri için yerel dijital para birimi MinamiCoin (MIA) devreye almak isteyen yöneticiler projeyi başlatıyor.miamicoin


Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin'e ve genel kripto para birimi teknolojisine verdiği desteği daha önceden bir çok kez dile getirmişti. Miami Belediye Başkanı ayrıca madencilere verdiği destek ile de biliniyor. Özellikle Çin'de madencilik faaliyetlerinin yasaklanmasından sonra bir çok madenciye kendi şehrinde faaliyetler yapmaları için çağrıda bulunmuştu. Miami Belediye Başkanı Suarez kripto endüstrisinden diğer oyuncuları çekerken, diğer taraftan birkaç kripto dostu önlem başlatmayı ise ihmal etmiyor.


Miami Belediye Başkanı, MiamiCoin'in şehre “teknoloji ekosistemini” geliştirmede daha fazla yardımcı olacağını belirtti. Bu projeyi gerçekleştirmek için Miami yönetimi CityCoins ile anlaştı.CitiCoins'i seçme nedeni olarak kullanıcıların en sevdikleri şehrin madeni paralarını da madenciliğe olanak sağlamasından kaynaklanıyor. CityCoins, kullanıcıların iki tür kripto para birimi oluşturmasına olanak tanıyor. Birincisi Bitcoin (BTC) ve ikincil olarak STX yani Stack Tokens olarak adlandırılan Yığın Tokenlerı. Bu durum madencilerin fonlarını belirli şehirlerin hazinelerine yönlendirmesine izin verecek bir olanak sağlıyor.


MiamiCoin'in Çalışması

CityCoins, MiamiCoin'i kendi programlanabilir blok zinciri yığınlarını (STX) kullanarak inşa etti. 3 Ağustos Salı gününden itibaren blok zincirindeki kullanıcıları MiamiCoin (MIA) madenciliğe başlama imkanına sahip oldular. Madencilikten elde edilen gelirin %30'u Miami'ye gidecek. Şehir, bu fonları refahı ve genel gelişimi için daha sonraki projelerde kullanacak. İşin ilginç kısmı ise elde edilen gelirin kalan %70'lik kısımda ise MiamiCoin (MIA) sahipleri BTC ve STX'te ödüller kazanmak için kalan kısmı yani %70 kilitleyebilir.


Yerel haber yayını Miami Herald, geçen ay bu parayı ilk tartışan ilk yayın kuruluşu oldu. Miami'nin CIO'su Baş Bilgi Sorumlusu ve ayrıca şehrin İnovasyon ve Teknoloji Direktörlüğünü yapan Michael Sarasti, MiamiCoin'in (MIA) kullanımını açıklarken şunları söyledi:

“Bunu yollar, parklar, bölgesel dayanıklılık için kullanabiliriz – fikir şu ki (MiamiCoin kullanıcıları) şehrin geleceğinin kalitesine yatırım yapıyor. Miami'nin başarılı olacağına bahse giriyorlar ve MiamiCoin sahibi açısından Miami daha iyi olduğunda, madeni paraları daha iyi bir performans gösterecektir."


Geçen ay Fox Business'a konuşan Maimi Belediye Başkanı Francis Suarez, bunun tüm paydaşlar için bir kazan-kazan olduğunu ve potansiyel olarak şehir için milyonlarca dolar gelir getirebileceğini söyledi. Devamında şunları ekledi:


“Miami artık dünyanın bitcoin başkenti haline geldi ve insanları Miami'ye taşınmaya ve teknoloji ekosistemimizin bir parçası olmaya teşvik edecek yeni teknolojik ürünler dalgası yaratarak ekonomimizi farklılaştırmaya odaklanıyoruz”.

Anlaşılan o ki, Miami belediyesi ve şehir yöneticileri blockchain teknolojisini kullanarak diğer şehirlere nazaran çok daha farklı bir ekosistem yaratmaya çalışıyorlar. Farklı bir vizyon ile beraber gelen inovasyon kültürü sayesinde Miami şehri teknoloji ekosistemini kullanarak şehrin gelişimi için çok daha farklı gelir kalemleri yaratmayı planlıyor.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page