top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Meta Sanal Tokenları Tanıtmayı Planlıyor

Financial Times'ın bildirdiğine göre Meta, sanal tokenları ve kripto para birimlerini tanıtmayı planlıyor.


Rapora göre sosyal medya devi, bu dijital varlıkları yaratıcıları ödüllendirmek, borç verme ve diğer finansal hizmetler için kullanmayı hedefliyor.


Meta'nın planı şu anda erken aşamalarında. Hareket, şirketin hizmetlerini meta veri tabanına odakladığı bir zamanda geliyor. İnsanların etkileşimde bulunabileceği, çalışabileceği ve oynayabileceği sanal bir platform.

Reuters'e göre, tokenlar Meta için yeni bir gelir kaynağı olabilir ve ayrıca Facebook, Instagram, WhatsApp ve Meta Quest sanal gerçeklik platformu, uygulama ve hizmetlerindeki işlemler üzerinde kontrol sahibi olabilir.


Financial Times, Meta'nın dahili olarak "Zuck Bucks" olarak adlandırılan kripto para birimlerinin blok zinciri tabanlı teknolojiye dayalı olmayabileceğini ve meta veriye yönelik olduğunu bildirdi.Ayrıca, Meta tarafından merkezi olarak kontrol edilen bir uygulama içi token'ı da tanıtılabileceğini bildirdi. Rapor, bu tokenların favori içerik oluşturuculara ödeme yapmak veya insanları ödüllendirmek için kullanılabileceğini ekledi.


Bir Meta sözcüsü Reuters'e, şirketin metaverse için inşa etmeye odaklandığını söyledi ve "bu, ödemelerin ve finansal hizmetlerin nasıl görünebileceğini de içeriyor."


Bu arada, takas edilemeyen tokenler (NFT'ler) de Meta planının bir parçasıdır. Şirketin CEO'su Mark Zuckerberg geçtiğimiz ay Instagram'ın "yakın vadede" NFT'leri tanıtacağını duyurdu.


Geçtiğimiz günlerde Zuckerberg'in Instagram kullanıcılarının yakın gelecekte platformda kendi NFT'lerini basabileceklerini umduğunu bildirmişti. Ancak Zuckerberg, çerçevenin ne zaman ve nasıl çalışabileceğine dair ayrıntıları paylaşmayı reddederken, “Bugün tam olarak ne olacağını açıklamaya hazır değilim” dedi.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page