top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Mastercard Kriptopara Erişimini Genişletiyor

Mastercard, işletmeler ve tüketiciler için kripto erişimini büyük ölçüde genişletiyor.


Dijital varlık firması Bakkt ile yeni bir ortaklıkta, ödeme devi, işletmelerin ve alışveriş yapanların kriptoyu farklı şekilde kullanmalarını sağlayacak bir dizi seçenek başlatıyor.Mastercard Bakkt Kriptopara


Mastercard müşterileri artık tüketicilerin kripto para birimi satın almasına, satmasına ve elinde tutmasına, benzersiz, kripto merkezli sadakat fırsatları sunmasına ve markalı kripto banka ve kredi kartlarının düzenlenmesini kolaylaştırmasına olanak tanıyabilir.


"Bu ABD'deki işletmelerin, bankaların ve fintech'lerin [finansal teknoloji] geniş bir kripto para birimi çözümlerini ve hizmetlerini benimsemesini ve sunmasını kolaylaştıran çok yönlü bir ortaklıktır.” şeklinde bir açıklama geldi.


Bakkt Holdings 2018 yılında kuruldu ve sadakat programları, hediye kartları ve dijital varlıklar konusunda uzmanlaşmıştır.


Bakkt CEO'su Gavin Michael yeni ortaklık hakkında şunları söyledi:


“Giriş engellerini azaltıyoruz, insanların sizin ödül puanlarınız gibi bir şeyi alıp bunları kriptoya dönüştürmesine izin veriyoruz."

"Harekete geçmek için kolay bir yol çünkü nakit kullanmıyorsunuz, atıl durumda olan bir şeyi bilançonuza koyuyorsunuz ve biz de işe adapte etmenize izin veriyoruz.”


Yahoo Finance'e göre, Bakkt Holdings, Inc. (BAKKT) hisse senedi fiyatı, duyurunun ardından gün içinde %110 artışla 19.09 $'a yükseldi.Mastercard, mevcut sadakat programlarını kripto işlevselliği ile entegre etmenin tüccarlara ve alışveriş yapanlara fayda sağlayacağını söylüyor.


“Mastercard böylelikle ortakların ödül olarak kripto para birimi sunmasına ve sadakat puanları ile diğer dijital varlıklar arasında değiştirilebilirlik yaratmasına olanak sağlayacak.


Bu, tüketicilerin geleneksel sadakat puanları yerine kripto para biriminde ödüller kazanabilecekleri ve harcayabilecekleri ve kripto varlıklarını satın almalar için ödeme yapmak için sorunsuz bir şekilde dönüştürebilecekleri anlamına geliyor.”


Bakkt ortaklığı, Mastercard'ın ana akım haline gelen kriptoyu benimsemek için yaptığı en son hamledir. Geçen ay ödeme firması, “yeteneklerini dijital varlıklar alanının derinliklerine genişletmek” için kripto istihbarat şirketi CipherTrace'i satın almıştı.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page