top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Litecoin (LTC) Yeni İşlem Çiftleri ile Kriptopara Borsası Binance'ye Eklendi

13 Aralık Ekim 2017 tarihinde Litecoin işlemleri LTC / BNB, LTC / ETH ve LTC / UST işlem çiftlerini ile Binance Borsasına eklendi.

Litecoin (LTC) işlemlerine başlamak için tıklayın
Litecoin (LTC) Nedir?


Litecoin (LTC veya Ł), MIT / X11 lisansı altında piyasaya sürülen, eşler arası bir şifreleme ve açık kaynaklı yazılım projesidir. Paraları yaratmak ve aktarmak açık kaynak kodlu bir şifreleme protokolüne dayanır ve merkezi herhangi bir makam tarafından yönetilmez. Litecoin, Bitcoin (BTC) ile teknik açıdan neredeyse aynı olsa da, Bitcoin'den ve Segregated Witness (Ayrık Tanıkların) Kabul Edilmesi ve Lightning Network (Yıldırım Ağı) gibi bazı diğer önemli kriptoparalardan bazı teknik yeniliklere sahiptir. Bunlar, Bitcoin'de görüldüğü gibi, potansiyel darboğazları azaltarak belirli bir sürede şebeke tarafından daha büyük miktarda işlem yapılmasına olanak tanır. Litecoin'in ödeme maliyeti neredeyse sıfır ve Bitcoin'den yaklaşık dört kat daha hızlı ödemeleri kolaylaştırıyor.


Bitcoin'den farkı:


Litecoin, Bitcoin'den üç önemli fark sunuyor.


  • Litecoin Ağı, Bitcoin'in 10 dakikadan ziyade, geliştiricilerinin daha hızlı işlem onayı vermesine izin verdiği 2.5 dakikada bir bir bloğu işlemeyi hedeflemektedir. Bir dezavantaj yetim blokların daha yüksek ihtimalidir. Avantajları, Bitcoin ile aynı dönemde çift harcamalı saldırıya karşı daha dirençli olabilir. Bununla birlikte, yapılan toplam iş dikkate alınmalıdır. Örneğin, Litecoin Ağı, Bitcoin ağına göre blok başına yapılan on kat daha az bilgi işlem yapıyorsa, Bitecin onayı, Litecoin Ağı'nın dört kez daha hızlı bir onay bloğu ekleyeceği halde, on kat daha zor geri döndürür. .


  • Litecoin, istihdam kanıtlama algoritmasında, bellek bakımından zor olmayan bir algoritmadan asimptotik olarak daha fazla bellek gerektiren ardışık bir bellek-sabit işlevi olan scrypt'i kullanır.


  • Litecoin Ağı, Bitcoin Ağı tarafından verilecek olan 84 milyon Litecoin veya dört kat fazla para birimi üretecek.


Litecoin hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Tıklayın


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page