top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Kriptopara Scam Ugulamaları Uyarısı

Bitstamp müşterilerine kriptopara scam uygulamalarına karşın ciddi uyarıda bulundu. Bu uyarıyı aynen sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kriptopara borsalarında işlem yapmak için Tıklayın


Sayın müşteriler,


Kripto para birimlerine duyulan ilgi arttıkça talihsiz bir dezavantaj ortaya çıkıyor; giderek artan sayıda aldatmaca sanatçısı, hesap bilgilerinizi çalmaktan faydalanmak istiyor. Varlıklarınızı güvende tutmanıza yardımcı olmak için, en yaygın üç aldatmaca taktikinin bu listesini derledik:


1. Kimlik avı amaçlı web siteleri

Kimlik avı, bir kullanıcının kişisel veya hesap verilerini elde etmek için kullanılan yaygın bir tekniktir. Scammers, hesap veya kişisel bilgilerinizi girmeniz için saygın iş sitelerine benzeyen sahte web siteleri kurdu.


Site çok meşru görünebilir, ancak biraz farklı bir etki alanı adına sahip olacak ve yazım gibi bazı küçük ayrıntılar biraz kapalı olabilir. Hesabınıza girerken, aslında web sitemizde - https://www.bitstamp.net sitesinde olduğunuzdan emin olun.


Alan adı tam olarak bitstamp.net olmalıdır! Lütfen, giriş bilgilerinizi girmeden önce, özellikle de bir bağlantı yoluyla web sitesine geldiyseniz, doğru sitede olup olmadığınızı kontrol edin. Dolandırıcılar çoğu zaman gerçek görünen ancak gerçek bir sahte siteye yönlendiren bağlantılarla e-posta gönderirler. Bazen, sahtekârlar da sahte reklamlar hazırlar ve sizi sahte siteye göndereceklerdir. Bu nedenle, herhangi bir oturum veya kişisel bilgileri bir siteden girmeden önce URL'yi kontrol etmek önemlidir!


2. Sahte destek


Bitstamp desteği olarak poz veren scammerlar ile temasa geçebilirsiniz. Bitstamp telefonda asla aramaz ve size yalnızca @ bitstamp.net adreslerinden e-posta göndeririz. Ayrıca hiçbir zaman şifrenizi istemeyeceğiz veya bize bilgisayarınıza uzaktan erişim iznini verdik. Birisi yaparsa, bu bir aldatmaca olur.


Müşteri destek ekibimize ulaşmanın en güvenli ve en hızlı yolu https://www.bitstamp.net/support adresindeki web sitemizdir. Ayrıca, bize support@bitstamp.net adresinden e-posta da gönderebilirsiniz. Ne yazık ki artan talep nedeniyle hâlâ gecikmeler yaşıyoruz. Bu yüzden lütfen hemen cevap vermezseniz sabırlı olun.


Bitstamp desteğini çevrimiçi olarak iddia eden telefon numaralarını bulabilirsiniz, ancak bunlar sahte. Bitstab desteği şu anda telefon görüşmesiyle kullanılamamaktadır. Bizimle iletişime geçmek istersen, bunu sadece web sitemizden veya e-postamızdan yap.


3. Sahte sosyal medya sayfaları


Sahte sosyal medya sayfaları gerçek anlaşma gibi görünebilir, bu nedenle Bitstamp'ı veya herhangi bir başka işi temsil ettiğini iddia eden herhangi bir sayfayla etkileşime girerken lütfen dikkatli olun!


Sahte sosyal medya sayfalarında sıklıkla yazım hataları ve düşük kalitede görüntüler ve daha az sayıda takipçi bulunur. Bitstamp'ı temsil ettiğini iddia eden sayfalarla etkileşime girerken bu işaretleri izleyin.


Paranın olduğu yerde tehlike var


Bitstamp hesabınızı korumanın yanı sıra, lütfen cüzdanınızı da koruduğunuzdan emin olun. Cüzdanınız hırsızlar için bir başka sıcak hedef, bu yüzden lütfen orada uygulanan aynı sahtekarlık tekniklerinin dikkatli olmasını sağlayın. Kripto para birimine odaklanan dolandırıcılıkların sayısı artıyor, bu yüzden dikkatli olun ve güvende kalın.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page