top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Kripto Para Piyasası Toplam Değeri Yeniden 1,9 trilyon Doları Geçti

Kripto para piyasası, Ağustos ayının başlarında, toplam piyasa değeri 2 trilyon dolara yaklaşan sağlam bir yükseliş eğilimini sürdürüyor.


Kripto veri toplayıcı CoinGecko'nun verilerine göre, toplam kripto piyasası değeri Pazartesi günü 1,9 trilyon doları yukarı yönlü kırarak 18 Mayıs'tan bu yana ilk kez bu seviyeye yeniden ulaşmayı başardı.kripto para piyasası toplam degeri


19 Temmuz'dan itibaren kripto para piyasaları kayda değer bir artış kaydetti ve piyasa değeri yaklaşık 700 milyar dolar arttı. Kripto para pazarı, 11 Mayıs'ta kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,5 trilyon dolardan hala yaklaşık 700 milyar dolar aşağıda.


Bitcoin ve Ethereum Yükselişte Başı Çekiyor

Güçlü toparlanma eğilimine paralel olarak, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) gibi büyük kripto para birimleri, piyasa değeri açısından Mayıs ortası seviyelerini yeniden test etti.


CoinGecko'ya göre, Bitcoin'in piyasa değeri Pazartesi günü 860 milyar doların üzerine çıkarak 16 Mayıs'tan beri ilk kez bu kadar yükseldi. Bu yılın başlarında 1 trilyon dolarlık bir varlığa ulaştıktan sonra, Bitcoin 20 Temmuz itibariyle piyasa değeri 560 milyar dolara düşerek büyük bir satış yaşadı. Bitcoin'in fiyatı 45.000 doların üzerine çıktığında, BTC'nin piyasa değeri %53'ün üzerinde arttı.Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, Temmuz ayındaki ayı piyasasından bu yana daha fazla kazanç elde etti ve 20 Temmuz'daki 204 milyar dolardan Pazartesi günü 369 milyar dolara yaklaşık %81 artış gösterdi. Kripto para birimi Perşembe günü büyük ağ yükseltmesi geçirdi ve ETH'nin fiyatı, yüksek işlem ücretleri gibi sorunları çözmek için yatırımcı beklentileri arasında Londra sert çatalını takiben %50 arttı.Kripto para piyasasındaki diplerden gelen yükseliş hareketi, Tesla CEO'su Elon Musk'ın 22 Temmuz'da havacılık firması SpaceX'in Bitcoin'e sahip olduğunu açıklamasının ardından geldi. CEO ayrıca Tesla'nın önemli bir düşüş nedeniyle araba alımları için kripto ödemelerine devam etmeyi planladığını söyledi. Musk'ın daha önce Tesla'da BTC ödemelerini durdurma kararı - para biriminin yüksek enerji tüketimi nedeniyle - Bitcoin'in Mayıs ayındaki fiyat düşüşünün önemli bir nedeni olarak görülüyordu.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page