top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Kripto İşlemleri Dünyanın Bu Bölgesinde %700'ün Üzerinde Büyüdü

Blockchain veri platformu Chainalysis'in yeni bir raporuna göre, dünyanın bir bölgesi, geçtiğimiz yıl kripto işlemlerinde %700 gibi büyük bir artış gördü.


Orta ve Güney Asya ve Okyanusya (CSAO), Temmuz 2020 ile Haziran 2021 arasında 572,5 milyar dolarlık kripto varlık değerine ulaştı. Chainalysis, bölgenin işlem faaliyetinin ham değer açısından geçen yıla göre %706 büyüdüğünü belirtiyor.Chainalysis


CSAO'nun küresel kripto para birimi etkinliğindeki payı da %2 artarak Temmuz 2020 ile Haziran 2021 arasında küresel işlem değerinin %14'ünü temsil etti.

Chainalysis'e göre, merkezi olmayan finans (DeFi), CSAO genelinde kripto benimsenmesindeki artışa yardımcı oldu.“Diğer bölgelerde olduğu gibi, CSAO da geçen yıl DeFi aktivitesinde büyük bir büyüme gördü.


Mayıs 2020'den başlayarak, DeFi faaliyeti, tüm işlem hacmi artışlarının bir payı olarak Şubat ayına kadar %50'nin üzerine çıkıyor. Bu aktivite, öncelikle Compound, Curve, AAVE ve 1İnch üzerinde önemli aktiviteye sahip olan Uniswap, Instadapp ve DyDx tarafından yürütülüyor.”kripto para işlemleri


CSAO bölgesi, blockchain veri platformunun Global Crypto Adoption Index'inde ilk üç ülke olan Vietnam, Hindistan ve Pakistan'a ev sahipliği yapıyor.


Üç ülkeden Hindistan, DeFi platformlarına en çok odaklanan ülke oldu.

Chainalysis raporunun tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page