top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Küçük Yatırımcılar Piyasaya Geri Dönüyor

Avustralya kripto borsası BTC Markets CEO'su Caroline Bowler, "Sakıin bir Temmuz'dan sonra küçük yatırımcıların geri döndüğünü görüyoruz" dedi.


Bowler Temmuz ayı daha sessiz bir ay olmasına rağmen, ayda 1 milyon doların üzerinde işlem gören çok daha fazla sayıda hesabın olduğunu ifade etti.


Son 4 aylık düzeltme sonrası yüksek seviyelerden geri çekilmesine rağmen, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin, yükseliş piyasası koşullarını yansıtan önemli bir uzun vadeli göstergenin üzerinde kalıyor.küçük yatırımcı


Bitcoin, son 24 saatte 46.453 doları aştıktan sonra şu anda 46.350 dolar civarında işlem görüyor. Bitcoin, düzeltmenin dibinden bugüne kadar %57 arttı ve 14 Nisan'da görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan $64,829'a doğru ilerlemeye devam ediyor.


Salı günü blockchain veri firması Kaiko tarafından yapılan zincirleme analiz, ticaret faaliyetinin Çin'den ABD ve AB'ye kaymaya devam ettiğini gösteriyor.Bitcoin fiyatları kısa sürede hızlı bir yükseliş sağlayarak tekrardan 200 günlük hareketli ortalama seviyelerinin üstüne çıkmış durumda. 200 günlük hareketli ortalama şu anda 45.117 doların olarak fiyatlanıyor. Bitcoin'in bu seviye üzerinde tutunması yukarı yöndeki hareketleri desteklemesini sağlayacaktır.


Glassnode Verileri Alım Aktivitesi Pozitife İşaret Ediyor

Sağlayıcı Glassnode'dan gelen veriler, 0,1-1 BTC dengesine sahip kuruluşlar tarafından tutulan toplam bitcoin arzının, bitcoin fiyatının yanı sıra perakendenin kurumsal yatırımcılarla birlikte satın aldığını öne sürerek artmaya devam ettiğini gösteriyor.


Ağustos ayı boyunca alım satım aktivitesinde artış yaşayan tek kripto para Bitcoin değil.bitcoin supply


Maple Finance sermaye piyasaları başkanı Daniel Kim, “Ethereum (ETH, +%2.8) ve diğer varlıklar işlem hacminde çoğunluğu temsil ediyor ve bu Bitcoin değil” dedi. Bu, bireylerin ve kurumların diğer kriptoları tutarken çok daha rahat hissettiklerini ve artık sadece Bitcoin tutarak portföylerini “çeşitlendirmediğini” gösteriyor.


Piyasa değerine göre ilk 20'deki diğer önemli altcoinler de 24 saatlik bir süre içinde Cardano (ADA, +%19.32), XRP (+%9.09), Poligon (MATIC, +%10.28) ve Stellar (XLM, +%7.22) en yüksek kazancı kaydetti.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page