top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

JPMorgan, Kurumsal Yatırımcıların Altın'ı Bitcoin ile Değiştirdiğini Söyledi

Analist Nikolaos Panigirtzoglou, 2020'nin sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan Bitcoin'e geçişin "son haftalarda yeniden ortaya çıkmaya başladığını" yazdı.


JPMorgan'dan Nikolaos Panigirtzoglou, müşterilere 6 Ekim tarihli bir araştırma notunda, "Bitcoin'in enflasyondan korunma olarak cazibesinin" kurumsal yatırımcıları kripto piyasasına geri çektiğini yazdı.Altın Bitcoin enflasyon


“2020'nin 4. çeyreğinin çoğunda ve 2021'in başında görülen Altın'dan Bitcoin'e önceki geçişin son haftalarda yeniden ortaya çıkmaya başladığına dair geçici işaretler var” dedi.


Bitcoin fiyatları son zamanlarda 50.000 doların üzerine çıkarak bu yıl %85 arttı. Ethereum blok zincirinin yerel para birimi olan eterin fiyatı bugüne kadar %393 arttı.


Ancak bu arada Altın fiyatları 2021'de %6.5 düşerek ons ​​başına 1.800 doların altında seyrediyor.Panigirtzoglou, Bitcoin'e dönüşün olası bir itici gücü olarak “Altın'ın son haftalarda artan enflasyon endişelerine yanıt verememesine” işaret etti.


Altın, satın alma gücünü koruduğu algısı ve piyasa çalkantıları sırasında savunma sağlama yeteneği nedeniyle yatırımcılar tarafından genellikle enflasyona karşı bir korunma aracı olarak görülür. Fakat özellikle 2020 4.Çeyreğinden itibaren piyasadaki kurumsal oyuncular dahil olmak üzere Altın yerine Dijital Altın olarak görülen Bitcoin'in enflasyona karşı koruma işlevini daha iyi yerine getirdiği görülüyor.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page