top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Japonya Gelecek Aydan İtibaren Yeni Kripto Kanunlarını Uygulamaya Alıyor

Japonya, kriptopara piyasasında faaliyet gösteren kripto şirketlerinin işleyişinde önemli regülasyon değişiklikleri yapıyor.


Japonya, 1 Mayıs'tan itibaren güncellenmiş kripto para birimi yasalarını uygulayacak ve on yıllık sektördeki düzenlemelere daha fazla açıklık getirecek.Japon Temsilciler Meclisi, geçtiğimiz yıl yetkililerin dijital varlık endüstrisine olan tutuşunu sıkılaştırarak iki yasama değişikliğini - Ödeme Hizmetleri Yasası (PSA) ve Finansal Araçlar ve Değişim Yasası (FIEA) - geçti. Yasaların daha önce bu aydan itibaren uygulanması planlanmış olsa da, gecikmeli bir resmi bildirim tarihi bir sonraki ayın başına itti.Milletvekilleri, yeni bir yasalar dizisi getirmek yerine, dijital varlık endüstrisini düzgün bir şekilde düzenlemek için mevcut mevzuatı değiştirmişlerdi.


Güncellenmiş PSA ve FIEA terminolojileri geliştirdi ve onlara “sanal para birimleri” yerine “kripto varlıkları” adını verdi. Uygulandığında, ilk madeni para teklifleri (ICO'lar) ve güvenlik tokenları (STO'lar), elektronik olarak kaydedilebilir devredilebilir haklar (ERTR'ler) kavramını içeren FIEA Yasası kapsamında düzenlenecektir.


Güncellenmiş FIEA Yasası, bugüne kadar önemli hacimlere rağmen büyük ölçüde kontrolsüz olan dijital varlık türevleri piyasasını da düzenleyecektir. Bu, genel olarak, dijital varlık sektörlerindeki hileli faaliyetleri ortadan kaldıracaktır. Yasa ayrıca, tüm dijital varlık işletmelerini, kullanıcıların kripto para yatırma işlemlerini kendi nakit akışlarından ayırmaları için zorunlu kılacak. Sıcak cüzdanı olan hizmetler için borsalarda, müşterilerin platformlarda herhangi bir hırsızlık durumunda telafi edilebilmesi için aynı miktarda varlığı aynı miktarda tutması ve tutması gerekir. Japon yetkililer, 535 milyon dolarlık Coincheck hackinin ortasında kripto endüstrisine katı yasalar koydu. Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) da ülkedeki operasyonlar için lisans almak için tüm kripto borsalarını zorunlu kıldı. En son OKCoin Japonya'nın eklenmesiyle, 23 kripto borsasının Asya ülkesinde, bazıları henüz faaliyete geçmeyen hizmetler sunmasına izin verildi.
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page