top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

İlk Bitcoin Vadeli ETF 'BITO' İşlemleri Başladı

ProShares Bitcoin Stratejisi borsa yatırım fonu, 20 milyon dolarlık başlangıç ​​sermayesi ile başladı.


ProShares'in merakla beklenen, vadeli işlem odaklı borsa yatırım fonu (ETF) New York Menkul Kıymetler Borsası'nda (NYSE) işlem görmeye başladığında Bitcoin fiyatı Salı günü altı ayın en yüksek seviyesine çıkarak 63.000 doları aştı.ProShares Bitcoin Strategy ETF


En büyük kripto para birimi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) kripto para birimine bağlı vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapan borsada işlem gören fonu onaylayacağı beklentileriyle geçen ay %33 arttı.


ProShares Bitcoin Strategy ETF, New York Menkul Kıymetler Borsası'nda hisse senedi kodu BITO olarak işlem görmeye başladı.


BITO'daki ilk gün işlem hacmi, ilk birkaç saat içinde ETF'nin en az 1.89 milyon hissesinin veya 770 milyon doların üzerinde değerin el değiştirmesiyle güçlü görünüyordu.


BITO hisse fiyatı, 40 $'lık ilk net varlık değerinden %3.4 artışla 41.36 $'dan işlem görüyorken aynı zaman diliminde, Bitcoin bugün TSI akşam saatlerinde %2,3 artarak 63.197 dolara yükseldi.Bitcoin Strategy ETF


Pazar Etkisi

ABD'de türünün ilk örneği olan ETF, yatırımcılara bir aracı kurum hesabında hisse senedi satın alma kolaylığı ile BTC getirilerine sahip olma fırsatı sunuyor. SEC, Cuma günü ETF'yi onayladı ve bekleyen diğer birkaç ETF teklifi, bu hafta içinde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan onay alabilir.Kripto para yatırımcıları için büyük soru, yeni ETF'nin piyasaya sürülmesinden ne kadar ek yukarı fiyat baskısının gelebileceğidir.


ProShares ETF, doğrudan kripto para birimine yatırım yapmak yerine, Chicago merkezli CME'de işlem gören bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapmak üzere yapılandırılmıştır. Dolayısıyla ETF kendi başına bitcoin için yeni bir talep getirmeyecek. Bununla birlikte, yatırımcılar vadeli işlem fiyatlarına karşı korunmak veya fiyat farklılıklarından yararlanmak istedikleri için daha fazla bitcoin satın alabilirler.
Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page