top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Grayscale, Bitcoin Varlık Yönetimi Tröst'ünü ETF'e Dönüştürmek için SEC'e Başvurdu

Grayscale Bitcoin Trust, dünyanın en büyük Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor.


Dünyanın en büyük dijital para varlık yönetimi Grayscale Investments, Grayscale Bitcoin Trust'ı (GBTC) Bitcoin Spot ETF'ye dönüştürmek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) başvurdu.Grayscale Bitcoin Trust-GBTC


Bu hamle, SEC'in geçen hafta cuma günü Bitcoin Vadeli İşlem ETF'lerinin alım satımının önünü açmasının hemen ardından geldi. ProShares Bitcoin Strategy ETF'nin salı günü New York Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmeye başladı.


GBTC ilk olarak 2013 yılında piyasaya sürüldü ve 40 milyar dolara yakın yönetim altındaki varlıklarla dünyanın en büyük Bitcoin yatırım aracı haline geldi. Grayscale'e göre dolaşımdaki tüm Bitcoin'in kabaca %3.44'ünü elinde tutuyor.Grayscale, GBTC'yi ve diğer 14 kripto Tröstünü ETF'lere dönüştürme planlarından daha önce defalarca bahsetmişti.


Grayscale'in ETF'si, vadeli işlemler gibi türev sözleşmeler yoluyla basitçe bağlantılı değil ve kripto para biriminin gerçek birimleri tarafından desteklenecekti. SEC teklifi onaylarsa, önde gelen kripto para biriminin tanınan bir yatırım yapılabilir varlık olarak daha da genişlemesi beklenmekte.


SEC başkanı Gary Gensler'in daha fazla yatırımcı koruması sağlayabilecek bir vadeli işlem ürünü tercihi göz önüne alındığında, bazı analistler Grayscale'in yakın zamanda bir Bitcoin Spot ETF'sinin onayını alma olasılığının zayıf olduğunu düşünüyor.


SEC'in artık Grayscale'in başvurusunu incelemek için 75 günü olacak.Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page