top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Grayscale; Aave (AAVE), Polkadot (DOT), Cosmos (ATOM), Monero(XMR) ve Cardano (ADA) ETF'leri Kuruyor

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale; Aave (AAVE), Polkadot (DOT), Cosmos (ATOM), Monero (XMR) ve Cardano (ADA) endeksli fonlar kurabilmek için başvuruda bulundu. Bu beş altcoin, Grayscale haberi sonrasında değer kazanmaya başladı.

27 Ocak tarihinde yapılan başvuruda AAVE, DOT, ATOM, XMR ve ADA için özel fonlar oluşturulabileceği açıklandı. Başvuru Delaware Trust Company tarafından, Grayscale adına yapıldı.Beş altcoin değer kazanmaya başladı

Grayscale 22 Ocak tarihinde ChainLink (LINK), Basic Attention Token (BAT), Decentraland (MANA), Livepeer ve Tezos (XTZ) için fon başvurusunda bulundu. Bu beş altcoin, Grayscale haberiyle %10’un üstünde değer kazandı.


Buna benzer bir durum aradan bir hafta geçmemişken AAVE, DOT, ATOM, XMR ve ADA beşlisi için yaşandı. CoinGecko verilerine göre, Grayscale haberi öğrenildikten sonraki ilk bir saat içerisinde:

  • Aave (AAVE): %7,1

  • Polkadot (DOT): %9,1

  • Cosmos (ATOM): %14,1

  • Monero (XMR): %4,2

  • Cardano (ADA): %6,7 oranında değer kazandı.

Grayscale’in yaptığı bu başvuru, söz konusu altcoinler için kesinlikle fon açılacağı anlamına gelmiyor. Grayscale bu başvuruların hazırlık amacıyla yapıldığını açıkladı.


Kaynak: Koinbülteni

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page