top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

FTX.US Kriptopara Borsası NFT Pazaryerini Açtı

FTX.US, Solana ile çalışan, değiştirilemez tokenleri (NFT'ler) alıp satmak için bir pazaryeri başlattığını duyurdu.


FTX.US, Solana tabanlı NFT'lerin ticareti için destek içeren bir NFT pazarını tamamen başlattı. Borsanın pazarı daha önce doğrudan platformunda basılan NFT'lerin alım satımıyla sınırlıydı.


Decrypt tarafından hazırlanan bir rapor, bazı büyük rakiplerinden farklı olarak (örneğin, Ethereum ile güçlendirilmiş NFT'ler için OpenSea ve Solana ile güçlendirilen NFT'ler için Solanart), FTX.US'nin NFT pazarının, kullanıcılarının ABD doları kullanarak NFT ticareti yapmasına izin verdiğini belirtiyor. (“ACH banka havalesi veya banka havalesinden getirilen kredi kartları veya fonlar” yoluyla) veya kripto para birimi ($SOL veya $ETH).FTX NFT Marketplace


Ayrıca, Decrypt'in raporu, daha merkezi olmayan bazı rakiplerinden farklı olarak, FTX.US'nin NFT pazarının, kullanıcıların kimliklerini kanıtlamak için bir müşterinizi tanıyın (KYC) sürecinden geçmesini gerektirdiğine dikkat çekti.


Yeni pazar, FTX yatırımcılarını Solana Monkey Business, Degenerate Ape Academy ve Aurory dahil olmak üzere çok çeşitli NFT koleksiyonlarına açıyor.


The Block tarafından hazırlanan bir rapora göre, FTX.US Başkanı Brett Harrison yaptığı açıklamada şunları söyledi:


Bu platformun piyasaya sürülmesiyle, hem ABD'deki hem de küresel kullanıcılara, sezgisel ve ihtiyaçlarına yanıt veren düzenlenmiş bir pazar sunmayı umuyoruz.

Görünüşe göre Harrison, genişlemenin, birkaç istisna dışında, Solana'nın Metaplex standardına dayalı tüm NFT'ler için destek eklemek amacıyla 75 yeni NFT projesi sunarak başlayacağını söyledi. ABD merkezli bir borsa olarak FTX.US, düzenleyicilerin, telif hakkı içeren projeler gibi menkul kıymet tekliflerini dikkate alabileceği projeleri listelemeyeceğini söyledi.Bu rapor ayrıca, borsanın, satışa sunulan tokenların gerçekliğini doğrulamak için yaratıcılarla birlikte çalışarak sahte NFT satın almaya karşı müşteri koruması sunacağından bahseder.


OpenSea'de olduğu gibi, yeni FTX.US pazarı, kullanıcıların NFT'leri belirli bir fiyattan veya bir açık artırma sisteminin parçası olarak satın almalarına olanak tanıyacak.


Son olarak, Ethereum destekli NFT'ler söz konusu olduğunda, Decrypt, Harrison'ın onlara bu desteğin "muhtemelen haftalar sonra" olduğunu söylediğini söylüyor.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page