top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

FTX Büyük Yatırımcıları Çekmeye Devam Ediyor

Yeni bir fon toplama turu, kripto borsası FTX'e büyük kurumsal yatırımcıları çeken şaşırtıcı 11 haneli bir değerleme sağladı.


Bahama merkezli FTX şirketi, son bağış toplama oturumuyla 420,6 milyon dolar topladı ve birinci sınıf yatırımcılardan sermaye getirerek toplam değerini 25 milyar dolara çıkardı.FTX Kriptopara Borsası


Kilit yatırımcılar arasında, yaklaşık 10 trilyon dolarlık varlığa sahip dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock ve değeri 3 trilyon doları aşan bir risk sermayesi şirketi olan Sequoia Capital yer alıyor.


Kanadalı bir emeklilik fonu ve değeri 200 milyar doların biraz üzerinde olan tanınmış bir kurumsal yatırımcı olan Ontario Teachers' Pension Planı da FTX'in en son finansman turuna katıldı.FTX ürün başkanı Ramnik Arora, yeni fonların kripto türevleri borsasının tüketicilere sunduğu ürünleri genişletmek için kullanılabileceğini söylüyor.


“Ek sermaye ve yatırımcı grubu, kullanıcılarımızın hak ettiği deneyimi sağlamamıza ve hisse senetleri, tahmin piyasaları, NFT'ler ve video oyunu ortaklıkları dahil olmak üzere diğer pazar fırsatlarını ele almamıza izin verecek.


"İşi büyütmek ve düzenleyici kapsamımızı genişletmek için tasarlanmış stratejik yatırımlar yapmayı umuyoruz.”

FTX'in Temmuz ayındaki bir önceki Sermaye Artırım toplama turu, şirketin kripto para birimi tarihindeki en büyük bağış toplama aracı olan yaklaşık 900 milyon dolar getirdiğini gördü.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page