top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Facebook, Yeni Dijital Cüzdanı için Saklama Ortağı Olarak Coinbase'i Seçti

Sosyal medya devi Facebook, bugün Amerika Birleşik Devletleri ve Guatemala'da Novi kripto cüzdanını piyasaya sürüyor.


İlk sunum, kullanıcıların yalnızca Coinbase tarafından güvence altına alınan Paxos Doları (USDP) stabil coini ile ticaret yapmasına izin veriyor.Coinbase Custody - Digital Wallet NoviCoinbase Blogunda yapılan bir duyuru şöyle diyor:


“Novi kullanıcılarının fonları, nitelikli bir koruyucu ve New York sınırlı amaçlı bir güven şirketi olan Coinbase Custody Trust Company bünyesinde tutulacak.


Novi kullanıcıları ayrıca Coinbase Custody'nin 320 milyon dolarlık ticari suç politikası içeren lider sigorta programından da yararlanıyor.”


Coinbase Custody, Haziran 2021 itibariyle 180 milyar doların üzerinde kripto varlığını güvenli bir şekilde yönettiğini iddia ediyor.


Facebook Financial (F2) başkanı David Marcus'a göre, Novi'nin "küçük pilot" sunumu, USDP için gerçek dünya kullanım durumunu gösterirken ağ yeteneklerini test edecek.


"Temel özellik işlevlerini ve müşteri hizmetleri ve uyumluluk konusundaki operasyonel yeteneklerimizi test etmek için bir pilot uygulama yapıyoruz.


Bunun, bugün tipik olarak kullanılmalarının ötesinde (bir ödeme aracı olarak) yeni bir istikrarlı madeni para kullanım durumunu göstereceğinden de umutluyuz.”


Novi platformunun planlanan kripto para birimi Diem (eski adıyla Libra) hala düzenleyici onayla karşı karşıya ve onaylanana kadar Novi cüzdanlarında kullanılamayacak.Marcus, şirketin ödeme ortamını bozmayı hedeflediğini söyleyerek duyuruyu tartışan bir Twitter dizisini bitirdi.


“Pilotun ötesinde, iş modelimiz açık. Ödemelerde iddialıyız. Novi'yi kullanarak kişiden kişiye ücretsiz ödemeler sunacağız. Sağlam bir müşteri tabanımız olduğunda, daha ucuz satıcı ödemeleri sunacağız ve satıcı hizmetlerinden kar edeceğiz.


Novi'yi ölçeklendirmek zaman alacak ve bu pilot uygulama, ilk müşterilerimizden bir şeyler öğrenmemiz için büyük bir şans. Novi'yi daha fazla kişiye açmadan önce cüzdanımızın tamamen test edildiğinden emin olmak istiyoruz."

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page