top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Facebook'un Kripto Parası Belli oldu: Global Coin

Güncelleme tarihi: 26 Ağu 2019

Facebook’un kripto para birimi projesiyle ilgili daha fazla ayrıntı bugün ilk kez ortaya çıktı. Takma adı “Proje Libra” olarak adlandırılan proje artık netleşmiş bir hal aldı ve şirket bünyesinde kullanmak istediği kripto paranın ismini “GlobalCoin” olarak belirledi.

BBC, şirketin “2020'nin ilk çeyreğinde bazı pilot ülkelerde dijital ödeme sistemi kurmayı” planladığını belirtti. Ayrıca Facebook bu yıl sonuna kadar parayı test etmeye başlayacak.


Para biriminin “GlobalCoin” olarak adlandırılmış olması ve “FacebookCoin” veya “WhatsAppCoin” gibi bir şey olmaması, para biriminin Facebook'tan ve WhatsApp'tan daha ziyade ortak bir küresel para birimi olarak kullanılması umudunun bir göstergesi olama umudu taşımakta.Facebook, görünüşte GlobalCoin ağını havale göndermek için ucuz ve verimli bir sistem olarak hazırlamaya çalışıyor ve Western Union ve diğer para transfer firmalarıyla “banka hesabı olmayan kişilerin para gönderip alabilmeleri için daha ucuz ve daha hızlı yollar bulmak” için görüşüyor.


Facebook’un madeni parası döviz işlemleri ve havale endüstrilerini ciddi şekilde bozabilir. Bunun nedeni, uygun şekilde uygulanması halinde, para biriminin değerlerini taşımak için hızlı ve ucuz bir araç olarak kolayca kullanılabilmesidir.


Facebook ayrıca, kripto para birimini ödeme olarak kabul etmek isteyen e-ticaret ortakları arayan birkaç online satıcı ile görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page