top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Facebook, NFT'lerden Yararlanmak için Novi Cüzdanını Diem Stablecoin ile Birleştirmeyi Planlıyor

Facebook, NFT nişine girmek isteyen kullanıcıları desteklemek için Novi cüzdanından yararlanmayı planlıyor.


Salı günü Bloomberg'de yayınlanan bir makalede, Novi cüzdanını geliştiren Facebook Financial başkanı David Marcus, Facebook'un NFT alanına girmenin yollarını aradığını söyledi.


Facebook'un NFT'lerdeki mevcut trendden yararlanmak için çok iyi bir konumda olduğuna inanıyor. Marcus, Facebook dijital cüzdanının "şimdi hazır" olduğunu, ancak Facebook destekli Diem dijital para birimiyle birlikte piyasaya çıkmayı beklediklerini söyledi.Facebook Diem Stablecoin Novi Wallet


Diem, 2019 yılında Marcus tarafından ortaklaşa kurulan orijinal Facebook Libra projesinin bir nevi halefidir. Ancak, düzenleyicilerin ve yasa koyucuların yoğun baskısı nedeniyle projeden vazgeçildi.


Mevcut Diem projesi, oldukça çeşitli diğer kurumlarla birlikte Facebook tarafından desteklenmektedir. Diem, ABD doları tarafından desteklenen bir stablecoin ve bu yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bununla birlikte, tıpkı Libra'da olduğu gibi, hala düzenleyicilerin incelemesi altındadır.Belki de bu düzenleyicileri pasifize etmek için Diem organizasyonu, bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) biçiminde dijital bir dolar piyasaya çıkar çıkmaz Diem sabit parasını geri çekmeye hazır olduğunu duyurdu.


En azından şimdilik, Diem, ödemeler tarafında Novi cüzdanının ayrılmaz bir parçası olacak. Bununla birlikte, Diem stabilcoin üzerindeki düzenleyici baskı, piyasaya sürülmesine izin vermeyecek kadar şiddetli hale gelirse, o zaman “son çare” olarak Novi kendi başına başlatılabilir.


Marcus, Facebook'un NFT hizmetlerine yönelik tüm planlarını detaylandırmak için henüz erken olduğunu, ancak şirketin sektörün çeşitli yönlerine dahil olmayı düşüneceğini söyledi.


NFT'ler şu anda patlama yaşıyor ve grafik, müzik, video ve sanal arazi gibi dijital koleksiyonlar bazen astronomik fiyatlarla satılıyor. NFT (değişmez token), blok zincirine değişmez bir şekilde damgalanmış benzersiz bir dijital karma sağlar ve böylece şüphe götürmez bir mülkiyet kanıtı sağlar.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

留言


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page