top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Facebook Metaverse'in Gelişimi için Marka Adını Meta olarak Yeniliyor

Önde gelen sosyal medya devi Facebook Inc, Non-Fungible Token (NFT) ekosistemindeki mevcut çılgınlık tarafından popüler hale getirilen bir terim olan metaverse'nin gelişimini teşvik etmeye çalıştığı için adını Meta olarak yeniden markalaştırdı.Facebook Meta Metaverse


Şirket tarafından duyurulduğu üzere, CEO Mark Zuckerberg, Facebook, Instagram ve şirketin diğer tüm uygulamalarının çalışacağı yeni çatı markası olarak Meta'yı tanıttı.


Facebook, isim değişikliğinin kullanıcı verilerini nasıl ele aldığını etkilemeyeceğini, ancak finansallarını bildirdiği modeli değiştireceğini belirtti.


“Kurumsal yapımız değişmiyor, ancak finansallarımızı nasıl raporlayacağımız değişecek. 2021'in dördüncü çeyreğine ilişkin sonuçlarımızdan başlayarak, iki faaliyet segmenti hakkında raporlama yapmayı planlıyoruz: Uygulama Ailesi ve Reality Labs. Ayrıca, 1 Aralık'ta ayırdığımız yeni hisse senedi kodu MVRS altında işlem görmeye başlamayı planlıyoruz."

Meta, kendi adına yaptığı açıklamada, şirketin daha geniş odağını meta veri tabanını geliştirmeye zorlamak istediğini ve böylece çevrimiçi sosyal deneyimleri ve fiziksel dünyayı birbirine bağlamasını istediğini açıkladı. Yaklaşım henüz emekleme aşamasında olsa da, Fungible Token projeleri geçtiğimiz yıl kullanıcılar için bu gerçeküstü metafizik deneyimleri geliştirdi.Meta'nın arayışları Sanal ve Artırılmış Gerçeklik alanlarında en belirgin olsa da, isim değişikliği şirketin NFT'lerde her şeyi yapması için bir sıçrama tahtası olabilir. Şirket kısa süre önce Novi cüzdanını piyasaya sürdü ve cüzdanın NFT'leri entegre etme yeteneklerini duyurdu. Böylelikle dijital sanatçıların ilgisini çekmek çok da zor bir iş olmayacak.


Meta veri deposunun büyümesi kısmen dijital para birimlerine bağlı olduğundan, uzun vadeli Diem kripto para projesini yeniden gözden geçirmek, şirketin orta ve uzun vadedeki planlarından biri olarak görülüyor.


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page