top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Ethereum ETF'leri ve Yeni Bir Döngünün Başlangıcı Olabilir

İlk Ethereum ETF'nin 2022'ye sarkmadan gelmesi durumunda yepyeni bir döngüye girebiliriz.


Bu durum Ethereum ETF'nin onayının artması beklentisiyle Ethereum'un fiyatı 20.000 dolara kadar ulaşabilir. Ethereum, Bitcoin'in bir aylık boğa koşusunun bir sonucu olarak beş ayın en yüksek seviyesine ulaştı.


Yeni piyasaya sürülen Bitcoin ETF, piyasaya daha fazla kurumsal sermayenin girmesine kapı açtığı için medyada ve piyasada fiyat hareketinde sismik bir tepkiye neden oldu. Piyasa oynaklığı, akan sermaye miktarıyla doğrudan ilişkilidir ve her kripto ETF, kurumsal bir bakış açısıyla piyasaya olan güveni güçlendirir. Bu nedenle Ethereum ETF'leri, yatırımcılar için kripto varlıklarına girişi ve katılımı artıracaktır.Ethereum ETF


Ethereum ETF'si Daha Hızlı Onay Alabilir

İlk Bitcoin vadeli işlemleri ETF'nin SEC'in onayını alması ve Ekim 2021'de başarıyla piyasaya sürülmesinden sonra piyasa iyimserlikle dolu. Kripto ETF'leri için ön koşullar zaten karşılandı ve Ethereum ETF'leri de dahil olmak üzere yeni ürünlerin piyasaya sürülmesini daha da kolaylaştırabilir.


Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein, CNBC'ye, ProShares Bitcoin vadeli işlemleri ETF'sinin, Ethereum ETF de dahil olmak üzere pazar için yeni ürünlerin daha hızlı teslimi için bir emsal oluşturduğunu söyledi. SEC'in, bir tanesini aktif olarak izledikleri göz önüne alındığında, kripto ETF'lere karşı daha rahat hale geldiğini savunuyor.


VanEck ve ProShares dahil olmak üzere birçok firma, SEC'e Ethereum ETF'leri için başvuruda bulundu, ancak SEC Bitcoin ETF'lerini düşünürken başvurularını düzelttiler. Ne olursa olsun, Sonnenshein, Ethereum ETF'lerinin onaylanması ve işleme alınmasının sadece bir zaman meselesi olduğuna inanıyor.


Trey Griggs, Insider'a Bitcoin ETF'nin zaten tüm işlerin üstesinden geldiğini ve Ethereum desteğiyle yatırımcılardan daha fazla talep gelmesiyle birlikte yeni bir varlık sınıfı oluşacağına dair şüphe olmadığının altını çizdi. Ayrıca, bir Ethereum ETF'nin teknik olarak "farklı bir temele sahip özdeş bir ürün" olduğunu ve bunun onay sürecini hızlandırabileceğini belirtti.


Ether Capital'in CFO'su Stefan Coolican, bir Bitcoin ETF'nin zaten onay aldığı göz önüne alındığında "aynı türden bir Ether ETF'nin o kadar uzakta olamayacağının kesinleştiğini" vurguladı. Dahası, Wolf of All Streets, Ethereum Vadeli İşlemleri ETF'sinin “fiziksel bir Bitcoin ETF” olmadan önce daha makul olduğunu tweetledi.


Ethereum'da Büyük Resim Hedefi 20,000 Dolar

Diğer tarafda Ethereum'un, Ethereum ETF beklentisiyle tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselme potansiyeli olası. Bitcoin, ETF öncesi ivme kazandı, ancak tüm zamanların en yüksek değerini şu an itibari ile koruyamadı. Grayscale, BTC Trust'ı Bitcoin Spot ETF'ye dönüştürmek için hala SEC'in onayını bekliyor.


ProShares'in Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF'si piyasada kargaşa yarattı, ancak ikinci bir vadeli ETF'nin ufukta olabileceğine dair spekülasyonların ortaya çıkmasından sonra, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere birden fazla kripto tröst fonunu yöneten Grayscale, başka bir SEC dosyalama yolunu takip ediyor.


Michael Sonnenshein, SEC'in artık aynı finansal havuzda durdukları için farklı kripto ETF'lerini onaylaması gerekeceğini savunarak "gelecek ve spot fiyatların birbiriyle ilişkili olduğunu" belirtti.


Dahası, bir Ethereum ETF 2021 yıl sonuna kadar onaylanır ve piyasaya sürülürse, sonuçta aynı temel kullanılabilirliğe sahip olan Cardano, Polkadot ve Solana gibi mavi çipli tokenler de dahil olmak üzere diğer Altcoin ETF'leri de düşünülebilir.Son Yazılar

Hepsini Gör
gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page