top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Elon Musk, Twitter'ı Satın Almak için 41.4 Milyar Dolar Nakit Teklifte Bulundu

Elon Musk, sosyal medya devi için yaptığı son oyununda hisse başına 54.20 dolara Twitter'ı satın almak için nakit teklifte bulundu.


Tesla milyarderi Perşembe günü Twitter yönetim kurulu başkanı Bret Taylor'a yazdığı bir mektupta, teklifin kabul edilmemesi durumunda "bir hissedar olarak pozisyonunu dikkate alması gerektiğini" söyledi.Elon Musk Twitter


Notta, fiyatın Twitter'a yatırım yapmaya başlamadan önceki güne göre %54 ve yatırımının kamuoyuna duyurulmasından önceki güne göre %38'lik bir prim olduğunu söyledi.


Teklif 41,4 milyar dolar değerinde ve özel bir alım anlamına geliyor.


Elon Musk, "Ben ileri geri bir oyun oynamıyorum" "Direk sonuca odaklı bir durum." diye yazdı.


Reuters tarafından hazırlanan bir rapora göre Twitter, Goldman Sachs ve hukuk firması Wilson Sonsini Goodrich & Rosati'nin tavsiyeleriyle masada ne olduğunu gözden geçirecek.


Hareket, şirketteki resmi pozisyonunda bir haftalık ikilemde kaldıktan sonra geldi. Bu haftanın başlarında Musk, sosyal medya şirketindeki hissesini %14,9'un üzerine çıkarmasını engelleyecek bir hareketle Twitter'ın yönetim kuruluna katılmayacağını söyledi.


Haber, Twitter CEO'su Parag Agrawal'ın, milyarderin şirketteki %9,2 hissesini satın almasının ardından Musk'ın Twitter'ın yönetim kuruluna katılacağını açıklamasından beş gün sonra geldi.


Musk'ın atanması 9 Nisan'da bir "arka plan kontrolü ve resmi kabule" tabiydi, ancak Musk aynı gün Twitter'a kararını bildirdi.


Twitter'ın en büyük hissedarı olmaya devam ediyor ve Agrawal, şirketin Musk'ın girdilerine açık kalacağını söyledi.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page