top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Elon Musk, Twitter'ı 44 Milyar Dolara Satın Aldı

Pazartesi günü Twitter, Elon Musk'ın sosyal medya platformunu 44 milyar dolarlık bir işlemle hisse başına 54.20 dolara resmi olarak satın aldığını duyurdu. İşlem tamamlandıktan sonra Twitter özel bir şirkete geçiş yapacak.

Tesla'nın Elon Musk'ı, 25 Nisan 2022'de 44 milyar dolarlık bir işlemle Twitter'ı resmen satın aldı. Anlaşma, Musk'ın 4 Nisan'da Twitter Inc.'de %9,2 hissesini almasından 21 gün sonra geldi. Hisse başına 54,20 dolarlık fiyat, hissedarlara 1 Nisan'da Twitter'ın kapanış hisse fiyatına %38 prim verecek. Bu, Twitter'ın Musk'ın sosyal medya firmasını satın alma teklifinden önceki son işlem günüydü.Twitter'ın bağımsız yönetim kurulu başkanı Bret Taylor, satın alma duyurusu sırasında, "Twitter Yönetim Kurulu, Elon'un teklifini değer, kesinlik ve finansmana kasıtlı olarak odaklanarak değerlendirmek için düşünceli ve kapsamlı bir süreç yürüttü" dedi. "Önerilen işlem önemli bir nakit prim sağlayacak ve bunun Twitter'ın hissedarları için en iyi yol olduğuna inanıyoruz."


Elon Musk da Pazartesi günü satın alma duyurusu sırasında bir açıklama yaptı ve toplumda konuşma özgürlüğünün ne kadar gerekli olduğunun altını çizdi. Musk, “İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır” dedi. Tesla yöneticisi ve şimdi Twitter'ın sahibi şunları söyledi:


Ayrıca ürünü yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak yaparak, spam botlarını yenerek ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak Twitter'ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum. Twitter'ın muazzam bir potansiyeli var


Ayrıca geçen hafta Musk, hesap doğrulama sürecini kolaylaştırarak ve muhtemelen dogecoin ödemelerini uygulayarak Twitter'ı nasıl geliştirmek istediğini açıkladı. Bu sabah erken saatlerde Musk'ın Twitter ile pazarlık yaptığına dair haberler çıktığından beri, dogecoin fiyatları bugün %26,3 arttı. Satın alma duyurusunun ardından DOGE, 24 saatlik toplam yüzde kazancına %10 ekledi.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page