top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Dev Sinema operatörü AMC, 2022 yılına kadar BTC'yi kabul etmeyi planlıyor

AMC başkanı ve CEO'su Adam Aron, Amerikan sinema devinin müşteri talebine yanıt olarak sinema biletleri için Bitcoin ödemelerini kabul etmek istediğini açıkladı.


Amerikan sinema operatörü AMC Entertainment, 2022 yılına kadar sinema biletleri için Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi hedefliyor.AMC cinema operator


AMC başkanı ve CEO'su Adam Aron, 9 Ağustos'ta şirketin aynı gün açıklanan ikinci çeyrek sonuçlarıyla ilgili bir konferans görüşmesi sırasında, sinema zincirinin 2021'in sonuna kadar çevrimiçi sinema biletleri için BTC ödemelerini kabul etmek için altyapıyı hazır hale getirmeyi planladığını açıkladı.


AMC'nin Bitcoin'i kabul etme planıyla ilgili ayrıntılar yetersiz olsa da, Aron, firmanın müşterilerinden kripto ile sinema bileti satın almak için güçlü talep bildirdi.AMC 2. Çeyrekte Gelirlerini Artırdı

AMC'nin 2. Çeyrek sonuçları, geçen yıla kıyasla önemli gelişmeler gösterdi ve 2020'nin ikinci çeyreğinin 18.9 milyon dolarlık gelirine kıyasla 444 milyon dolar gelir bildirdi. Net zararlar da yıldan yıla 561 milyon $ veya hisse başına 5,38 $'dan 349 milyon $'a veya hisse başına 0,71 $'a düştü.


AMC, BTC ödemelerini benimsemenin yanı sıra bu yıl ABD, Avrupa ve Orta Doğu'da bir düzineden fazla yer açmayı planladığını duyurdu.Başkan ayrıca, Centricus'un blok zinciri teknoloji firması Arqit'i satın almasından bir hafta önce, 6 Mayıs'ta Centricus Acquisition Corp. yönetim kuruluna seçildikten sonra kripto varlıkları ilk öğrendiğine dair olası olmayan iddiada bulundu.


AMC'nin etkileyici ikinci çeyrek sonuçları, sinema işletmecisinin küresel koronavirüs pandemisi yayıldıkça mekanları kapatmak zorunda kalmasıyla birlikte şirketin iflasa mahkum görünmesinden sadece bir yıl sonra geldi.


Salgının ortasında, kötü şöhretli Reddit tabanlı pump-n-dump grubu Wallstreetbets, Ocak ayında hisselerinde %900'lük bir kazanç sağlamak için AMC'nin hisselerinde birleşti. TradingView'den alınan verilere göre, AMC hissesinin fiyatı, bu yazı itibariyle kabaca 2,60 dolardan 34 dolara yükseldikten sonra bugüne kadar %1200 arttı.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page