top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

DeFi Hack'lerine Rağmen Solana ve Terra Luna Tüm Zamanların En Yükseğinde

Solana'nın SOL ve Terra'nın LUNA coinlerinin fiyatları, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri Mayıs ayından bu yana ilk kez 2 trilyon doları kırdığı gün tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.


Merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü için inşa edilen iki projeyi temsil eden tokenlerin fiyat artışı, parasal değerde şimdiye kadarki en büyük DeFi hackinin maruz kaldığı güvenlik risklerine rağmen, yatırımcıların özellikle katman 1 protokollerinde sektöre güvenmeye devam ettiğini gösteriyor.Solona Terra Luna


FTX ve TradingView'den alınan verilere göre, kripto borsası FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried tarafından desteklenen halka açık bir blok zinciri olan Solana'nın yerel tokeni Solana, bugün 69 dolara kadar yükselerek rekor en yükseğine ulaştı.


Bu arada Messari'nin verileri, stablecoin'lerin ABD doları gibi istikrarlı para birimlerine sabitlenmesine yardımcı olan bir algoritmik dengeleme sistemi olan Terra'nın tokeni Terra'nın ($LUNA) bugün 22.22$'a kadar yükselerek yine tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.Her iki proje de, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum için blok zinciri olan Ethereum'a 1. katman alternatifleridir.


Analistlere göre Solana ve Terra'nın yükselişi, DeFi pazarına artan talebini yansıtıyor, çünkü son zamanlardaki değiştirilemez tokenler (NFT'ler) çılgınlığı kriptoyu daha yaygın bir hale getirdi ve birçok yatırımcı ve trader, Ethereum'un yaklaşmakta Proof-of-work (PoW) blok zincirinden hisse ispatına (PoS) geçilmesini bekliyor.Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page