top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Düşüş Yönüne Yatırım Yapılabilecek Bitoin ETF'i Geliyor

Borsada işlem gören fon (ETF) ihraççısı Direxion, dünyanın en iyi kripto para birimi olan Bitcoin'i (BTC) düşüş yönüne yatırım yapılabilen bir ETF başlatmaya ilgi çalışmaları yapıyor.


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) sunulan dosyada şirket, Direxion Bitcoin Strategy Bear adlı ürünün Chicago Ticaret Borsası'nın (CME) Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine kısa yönlü pozisyon (Short) açmaya olanak sağlayacağını söylüyor.ETF Issuer Creates Investment Product Designed to Short Bitcoin


Fon, CME Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yönetilen kısa (Short) yönlü yatırım hedefine ulaşmayı hedefliyor. Fon doğrudan Bitcoin'e yatırım yapmıyor.


SEC dosyasına göre, Direxion Bitcoin Strategy Bear ETF, piyasa yönünden bağımsız olarak Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde kısa pozisyonlara sahip olacak.


“Fon, Bitcoin değerinin sabit olduğu veya düştüğü dönemlerde ve Bitcoin değerinin yükseldiği dönemlerde genellikle Bitcoin Vadeli İşlemlerine düşüş yönünde alınacak pozisyonları yönetecektir.”Onaylanırsa, Direxion Bitcoin Strategy Bear, ETF ve hisse senedi borsası NYSE Arca'da listelenecek ve işlem görecektir.


Direxion'un başvurusu, kaldıraçlı bir Bitcoin ETF başlatmak için başvuran başka bir borsada işlem gören fon ihraççısı Valkyrie ile aynı zamana denk geliyor. Valkyrie'nin SEC dosyasına göre, Valkyrie XBTO Kaldıraçlı BTC Vadeli İşlemleri ETF, onaylanması durumunda 1,25 kat kaldıraç uygulayacak.


“Fon, ücretler ve harcamalardan önce, Bitcoin Referans Oranının günlük performansının bir ve dörtte birine (1.25x) karşılık gelen günlük yatırım sonuçlarını arayacak. Fon, belirtilen yatırım hedefine tek bir günden daha uzun bir süre boyunca ulaşmaya çalışmayacak.”


Onaylanması halinde, Valkyrie XBTO Kaldıraçlı BTC Vadeli İşlemleri ETF, Nasdaq borsasında listelenecek ve işlem görecektir.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page