top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Coinbase, Yetkisiz Kredi Kartı Ücretlendirmelerinin Suçlamalarına Yanıt Vermekte

VISA ve Worldpay olayların sorumluluğunu üstlendi ve masrafları geri yüklemek için bankalarla birlikte çalışmakta.


Dünyadaki en büyük kriptopara borsalarından biri olan Coinbase, online olarak birçok şikayet yanıtlamada zorlanmaktadır. Şirket bugün, Reddit'in kullanıcıların forumda yayınladığı çeşitli suçlamaları yanıtlayan resmi bir bildiri yayınladı.

Firma, müşterilerin şirket tarafından iki kez ücretlendirildiklerini iddia eden bir dizi şikayetin "aktif olarak araştırıldığını" açıkladı. Değişim listesindeki alt dizinde yer alan bir dizi yayın, bazı hikayeleri paylaşan çok sayıda kullanıcıyı göstermekte.


Güncelleme: Coinbase web sitesinde VISA ve Worldpay'ın ortak bir bildirisi yayınlandı.


"Son iki günde, Coinbase'de bir kredi kartı veya bankamatik kartı kullanan bazı müşteriler, kart hamili hesaplarında yinelenen işlemleri görmüş olabilirler. Bu konu Coinbase'den kaynaklanmadı "ifadesi yer alıyor.


 #Kriptopara borsalarını incelemek için Tıklayın

Resmi Tepki

Ancak bu internet, herhangi bir doğrulama yapılamaz ve yorumlar rakipler tarafından gönderilebilir. Şirketten bir yetkili konuyla ilgili detaylı bir yazı paylaştı.


Coinbase şöyle diyor: "Beklenmedik masrafların ödeme işleme şebekemizden kaynaklandığını ve önceki alımlardan kaynaklanan masraflarla ilgili olduğunu doğrulayabiliriz. Bildiğimiz kadarıyla bu beklenmedik ücretler kalıcı değil ve geri ödeme aşamasındadır. "


"İlgili tüm taraflarla ortak soruşturma yürütüyoruz ve onları aldığımızda güncelleme yapacağız. Sorun için özür dileriz ve bundan etkilenen herkese yardım etmek için mümkün olduğunca çabuk çalışıyoruz "dedi.


Güncelleme: Bu soruşturmayı ve VISA ve Worldpay'dan gelen mesajı takiben, ödeme şirketleri ve kart veren bankalar, tekrarlanan işlemlerin ters çevrilmesini sağlamıştır. Müşteriler kısa süre içinde hesaplarındaki geri ödemeleri beklemek zorunda kalacaklardır.


Visa ve Worldpay'dan yapılan açıklamada "Önümüzdeki birkaç gün içinde tüm iptal işlemleri şimdi verildi ve müşterilerin kredi kartı ve banka kartı hesaplarında görünmelidir. Bu iptallerin çoğunluğunun hesaplara gönderildiğine inanıyoruz. Kredi kartı veya bankamatik kartı hesabınızla bu ters kayıt işleminden sonra, kart ücretleri veya masraflarla ilgili sorunlar da dahil olmak üzere sorun yaşamaya devam ederseniz, kartınızı veren bankayla iletişime geçmenizi öneririz. Bunun müşterilere neden olabileceği herhangi bir rahatsızlıktan dolayı derin üzüntü duyuyoruz. "


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page