top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Coinbase, Kripto Vadeli İşlemleri Alım Satımı için NFA'e Başvurdu

Dijital para borsası Coinbase, nitelikli bir kripto para birimi aracı kurumu olmak için ürün yelpazesini genişletme adımları atıyor.


Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük kripto para borsası olan Coinbase, Ulusal Vadeli İşlemler Birliği (NFA) ile kayıtlı bir Vadeli İşlem Komisyonu Tüccarı (FCM) olmak için başvuruda bulundu. Kayıtlı şirketin adı "Coinbase Financial Markets Inc."Coinbase


Coinbase'in Twitter'dan doğruladığı bu gelişme ile birlikte bu hareketin kripto ekonomisini daha da genişletmeyi amaçladığını belirtti ve şunları söyledi:


"Bu, tekliflerimizi genişletmek ve platformlarımızda vadeli işlemler ve türevler ticareti sunmak için bir sonraki adım."

Bildirildiğine göre Coinbase, NFA tarafından onaylanan FCM'nin bir üyesi oluyor ve ABD türev düzenleyicisi olan Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından onaylanması gerekiyor.


Uzun süredir kripto para türevleri piyasası hızla gelişen bir pazar haline geldi. Binance, OKEx, FTX vb. dahil olmak üzere en iyi bilinen kripto para borsaları, yatırımcılara opsiyonlar ve vadeli işlem opsiyonları sunmakta.CoinGecko'nun verilerine göre, kripto para birimi türevleri piyasası son 24 saat içinde 2.287.884.826.880 dolara ulaştı ve 133 milyar dolardan fazla işlem gerçekleştirildi.


Pazar lideri kripto borsası Binance, yaklaşık 7.000 milyon dolarlık 24 saatlik açık faiz holdingiyle ikinci sıradaki FTX borsasının (Türevler) çok ötesinde, 10.000 milyon doları aşan açık faizle 24 saatlik açık faizde lider.


Düzenleyici belirsizlik nedeniyle, birçok ABD borsası bu hızlı büyüyen pazardan uzak duruyor.


Birkaç gün önce, Coinbase ayrıca, potansiyel yatırımcılara halka açık olarak Kıdemli Notlarının toplam 1,5 milyar dolarlık anapara miktarını verdi.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page